SkillsPoland 2021. Skills are the future

 • 29.11.2021, 20:11
 • Źródło: WorldSkills Poland
SkillsPoland 2021. Skills are the future Fot. Jacek Klejment - SkillsPoland 2021 (1)
W dniach 25-26 listopada br., na terenie Centrum Wystawienniczo-Kongresowego AMBEREXPO po raz pierwszy odbył się ogólnopolski konkurs SkillsPoland 2021. Zwycięzcy zawodów będą reprezentować Polskę na międzynarodowym konkursie WorldSkills, który odbędzie się 12-17 października 2022 roku w Szanghaju.

W trakcie dwóch dni zmagań zawodnicy rywalizowali w aż 9 konkurencjach: florystyka, frezowanie CNC, fryzjerstwo, instalacje sanitarne i grzewcze, instalacje elektryczne, meblarstwo, mechanika pojazdów rolniczych i budowlanych, obsługa gości hotelowych, stolarstwo.

 

Podczas konkursu wystąpiło ponad 70 zawodników (gościnnie również zawodnicy zagraniczni). Zadania dla zawodników składały się z kilku modułów, a nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwało prawie 50 sędziów z Polski i zagranicy.

 

Wydarzeniu towarzyszyły liczne panele dyskusyjne z przedstawicielami nauki, biznesu, instytucji publicznych, warsztaty tematyczne dla nauczycieli, strefy „try a skill” dla odwiedzających, strefy partnerskie, targi szkół i uczelni oraz wiele innych atrakcji.

 

Złoty medal i bilet do Szanghaju otrzymało 9 zwycięzców w każdej z reprezentowanych dyscyplin:

 

 1. Florystyka - Weronika Kwiatek
 2. Frezowanie CNC - Tytus Sokołowski
 3. Fryzjerstwo - Emilia Wilde
 4. Instalacje sanitarne i grzewcze - Michał Jelinski
 5. Instalacje elektryczne - Tomasz Chlipała
 6. Meblarstwo - Józef Pruszczyk
 7. Mechanika pojazdów rolniczych i budowlanych - Marek Wiącek
 8. Obsługa gości hotelowych - Dawid Miotk
 9. Stolarstwo - Radosław Kropaczewski

 

Czym jest WorldSkills i dlaczego warto wziąć udział w WorldSkills?

 

WorldSkills to największe na świecie zawody umiejętności branżowych, które skupia 85 państw. Rywalizacja toczy się w ponad 60 konkurencjach z 6 obszarów branżowych: technologia informatyczna i komunikacyjna, produkcja i inżynieria, technologia budownictwa, transport i logistyka, usługi społeczne i osobiste, sztuka i moda.

 

Głównymi celami przyświecającymi od ponad 70 lat idei WorldSkills jest podnoszenie kwalifikacji zawodowych, wymiana dobrych praktyk oraz budowanie wizerunku szkolnictwa branżowego. Zawodom towarzyszą rozmaite pokazy, występy i konferencje, a na miejsce zjeżdżają się przedstawiciele wiodących firm z całego świata, aby szukać potencjalnych pracowników i managerów.

 

Więcej na temat wydarzenia:

https://worldskillspoland.org.pl/skillspoland2021-gdansk/

Więcej informacji o inicjatywie WorldSkills Poland:

https://worldskillspoland.org.pl/

https://www.facebook.com/WorldSkillsPoland/

https://www.linkedin.com/company/worldskillspoland/

https://www.instagram.com/worldskillspoland/

https://twitter.com/WorldSkillsPL

Źródło: WorldSkills Poland

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe