Wojewoda kujawsko-pomorski: Ciągle wzrasta liczba hospitalizowanych z powodu COVID-19

  • 18.11.2021, 19:50
  • Źródło: PAP
Wojewoda kujawsko-pomorski: Ciągle wzrasta liczba hospitalizowanych z… fot.: PAP
Ciągle wzrasta liczba osób hospitalizowanych z powodu COVID-19. Obecnie w szpitalach w województwie kujawsko-pomorskim przebywa 721 chorych, z których 66 podłączonych jest do respiratorów - poinformował w czwartek wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

Dokładnie przed rokiem w szpitalach przebywało 1186 pacjentów zarażonych SARS-CoV-2, a 120 z nich wymagało respiratorów.

Obecnie przygotowanych jest 1001 miejsc covidowych w szpitalach, a w najbliższych dwóch tygodniach ich liczba ma wzrosnąć do 1200.

"Mamy w województwie 1360 nowych nowych przypadków zakażeń. Cały czas rozmawiamy z dyrekcjami szpitali. Staramy się wybrać optymalne rozwiązania dla pacjentów covidowych i niecovidowych. Przy tej liczbie zakażeń sytuacja staje się niebezpieczna. W tej chwili naszą strategię oparliśmy, aby każdy szpital w miarę możliwości, miał miejsca covidowe. Większość szpitali to wdrożyło. Najwięcej miejsc takich miejsc ma szpital w Aleksandrowie Kujawskim - 110. Szpital w Radziejowie ma ponad 80 miejsc i jest przygotowywany do przekształcenia się niemal w szpital w szpital covidowy - do 160 łóżek. Utrzymany zostanie oddział pediatrii. Ten szpital został bardzo dobrze przygotowany pod względem tlenowym dzięki spółkom Skarbu Państwa, ma 220 łóżek z instalacją tlenową. Posiada też dobrze przygotowaną kadrę" - powiedział wojewoda.

Bogdanowicz zaznaczył, że trwają rozmowy z dyrekcją kolejnego szpitala, żeby przekształcił się on w całości w szpital covidowy.

Do szpitali mających największą liczbę pacjentów covidowych należą placówki: w Aleksandrowie Kujawskim - 105 pacjentów, Radziejowie - 83 i Grudziądzu - 62.

W izolatorium w Ciechocinku, znajdującym się w Sanatorium MSWiA "Orion", przebywa około 70 osób, a wkrótce liczba dostępnych miejsc wzrośnie do 100.

(PAP)autor: Jerzy Rausz rau/ mhr/

Źródło: PAP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe