Oficjalne otwarcie mostu w Kobylnikach za nami!

  • 14.11.2021, 18:01
  • KB
Oficjalne otwarcie mostu w Kobylnikach za nami! KPUW
Jedyna inwestycja w województwie kujawsko-pomorskim realizowana w ramach rządowego programu „Mosty dla regionów” została otwarta. Most w Kobylnikach koło Kruszwicy został w 80% sfinansowany ze środków rządowych. Na uroczystym otwarciu (12.11) przeprawy obecni byli m.in. minister Łukasz Schreiber, wojewoda Mikołaj Bogdanowicz i burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak.

Całość przedsięwzięcia kosztowała ponad 10 mln zł, z czego 8,3 mln zł gmina otrzymała z budżetu państwa.

Minister Łukasz Schreiber podkreślał w swoim wystąpieniu, że to ważny dzień, bo pokazuje dotrzymanie złożonych obietnic. Przypominał jednocześnie, ze to nie jedyne środki, jakie trafiły do Kruszwicy.

Ostatnio w ramach inwestycji strategicznych Kruszwica otrzymała 9 mln złotych na drogi. Myślę, że to wszystko co się dzieje pokazuje, że nie jesteśmy tutaj raz na cztery lata ale przez całe cztery lata. Kruszwica ma też wyjątkowe można powiedzieć szczęście, bo nie każdy ma tak wyjątkowego patrona jakim jest pan wojewoda, który jako mieszkaniec Kruszwicy robi na pewno wszystko aby nie zapominać o swojej małej ojczyźnie 

– dodał.

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz mówił, ze cieszy go każda zakończona w regionie inwestycja, ale ta szczególnie.

To jedyna inwestycja w województwie realizowana w ramach rządowego programu „Mosty dla regionów” 

– podkreślał.

Gratuluję panu burmistrzowi i całemu samorządowi tej wspaniałej inwestycji. Cieszę się również jako mieszkaniec gminy Kruszwica, bo to ważna, strategiczna inwestycja. Mamy w tej chwili jedyną przeprawę przez Jezioro Gopło na terenie Kruszwicy. Ewentualne problemy komunikacyjne tam, mogą być wspomagane właśnie tym mostem, czego w ostatnich latach tak bardzo brakowało 

– powiedział Mikołaj Bogdanowicz.

Przedstawiciel rządu w województwie przypominał, że do gminy Kruszwica w ostatnich latach trafiły 43 mln zł rządowego wsparcia. Część inwestycji z tych środków będzie realizowanych również w przyszłym roku.

Burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak wyraził nadzieję, że most będzie służyć mieszkańcom długo i dobrze.

Mam nadzieję że będzie to most, który będzie tą inwestycją, która oczekiwana wreszcie i w przyszłości również wzbogacona zostanie o ścieżkę rowerową. Bowiem most został już przygotowany, do tego by w przyszłości włączyć ścieżkę rowerową w jego przebieg 

– powiedział.

Dziękował za wsparcie tej inwestycji ministrowi Łukaszowi Schreiberowi, ministrowi Andrzejowi Adamczykowi oraz wojewodzie Mikołajowi Bogdanowiczowi.

KB

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe