Bydgoska biblioteka zaprasza na spotkanie z profesorem Józefem Fertem online

  • 06.11.2021, 11:03
  • KB
Bydgoska biblioteka zaprasza na spotkanie z profesorem Józefem Fertem… Materiały prasowe
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na spotkanie online z profesorem Józefem Fertem – polonistą, historykiem literatury, poetą, profesorem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, badaczem twórczości Cypriana Norwida.

Spotkanie  połączone będzie z promocją książki zatytułowanej „Życie Cypriana Norwida. Pamiątka dwusetnej rocznicy urodzin Poety 1821-2021”.

W latach 1994-1999 prof. Józef Fert pełnił funkcję kierownika Sekcji Filologii Polskiej KUL, od 1999 do 2000 prodziekana Wydziału Nauk Humanistycznych, a od 2004 do 2012 prorektora KUL.

Od 1983 wchodzi w skład komitetu redakcyjnego rocznika „Studia Norwidiana”, wydawanego przez Instytut Badań nad Twórczością Cypriana Norwida KUL oraz w skład redakcji „Dzieł wszystkich Norwida”, zaplanowanej na 17 tomów, pierwszej krytycznej edycji tekstów poety.

 

"Norwid – wczoraj i dziś" - spotkanie z prof. Józefem Fertem

8.11.2021 r. /poniedziałek/ godz. 18.00

Spotkanie online – Facebook WiMBP w Bydgoszczy

 

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe