Spotkania i wykłady u Wyczóła

  • 28.10.2021, 11:33
  • KB
Spotkania i wykłady u Wyczóła Wystawa "Bydgoszcz nie tylko pieniądzem stała" fot. W. Woźniak
Jesteś dociekliwy? Chcesz wiedzieć więcej? Spotkaj się z kuratorami wystaw w MOB. Najbliższe oprowadzania kuratorskie odbędą się w piątek 29 października.

Będzie to doskonała okazja, by po raz ostatni (lub pierwszy) zobaczyć wystawę #przemysłowaFOTObydgoszcz, czynną do 31 października w Spichrzach nad Brdą lub wybrać się na spacer śladami dawnej Bydgoszczy w Zbiorach Archeologicznych.

Kuratorskie oprowadzania po wystawach

  • 29 października | 16:30 | Zbiory Archeologiczne, Mennica 2, wystawy: „Bydgoszcz nie tylko pieniądzem stała”, „Na pograniczu Wielkopolski i Pomorza. Bydgoszcz i region u zarania dziejów” oraz „W grodzie Bydgosta. Tajemnice życia wczesnośredniowiecznych mieszkańców Bydgoszczy i okolic”

 

  • 29 października | 17:00 | Spichrze nad Brdą, Grodzka 7-11, wystawa #przemysłowaFOTObydgoszcz

Tego samego dnia na sali audiowizualnej na Gdańskiej 4, o godz. 18:00, dr Andrzej Purat, wykładowca UKW w Bydgoszczy, zaprasza na wykład „Zrozumieć Orient. Kobieta w świecie muzułmańskim”. Przyczynkiem do spotkania są ostatnie wydarzenia w Afganistanie, które zwróciły nasze oczy ku skomplikowanej sytuacji geopolitycznej tamtego regionu. Odpowiemy na pytania: jak wygląda życie kobiet w krajach arabskich? Czy kultura muzułmańska może być tolerancyjna? Czy w świecie Islamu jest miejsce dla mniejszości i LGBTQ+?

Muzeum już teraz przygotowuje ofertę listopadową zaczynając od zapisów na zajęcia
i warsztaty dla szkół oraz osób dorosłych. Wśród propozycji znajdują się:

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Główny gmach Muzeum, ul. Gdańska 4 (sala audiowizualna)

Oferta skierowana do klas 0-3 szkół podstawowych.  Zajęcia prowadzone będą od 3.11 do 5.12.2021 roku.


W związku z przypadającym niedługo Światowym Dniem Pluszowego Misia zapraszamy na specjalne zajęcia, podczas których w tematykę listopadowych rocznic będzie wprowadzał nas miś Leon. Podczas spotkania, na wystawie poświęconej historii naszego miasta, dowiemy się dlaczego, gdy opadają liście, odwiedzamy groby i co wydarzyło się 11 listopada. Porozmawiamy również o tym, dlaczego na św. Marcina jemy gęsinę i jak dawniej obchodzono imieniny Katarzyny i Andrzeja. Wspólnie rozwiążemy zagadkę powstania pluszowego misia. Na uczestników czekają pamiątkowe przypinki.

Spotkaniu tematycznemu mogą towarzyszyć warsztaty podczas których będziemy tworzyć przenośne łóżeczka-pudełeczka i ubranka z filcu dla miniaturowych misiów.

Biżuteria Patriotyczna - warsztaty

10 listopada 2021 r., Główny gmach Muzeum, ul. Gdańska 4 (sala audiowizualna), godz. 14:00 – 16:00. Warsztaty przeznaczone dla osób dorosłych.

 

Z okazji Święta Niepodległości zapraszamy na warsztaty tworzenie biżuterii patriotycznej, będącej znakiem walki o niepodległość. Podczas warsztatów stworzymy biżuterię
w witrażowej technice Tiffaniego – m.in. kolczyki z tzw. czarnych łez, wisiory z kaboszonów oraz korale z czarnych paciorków.

Ilość miejsc na spotkania jest ograniczona. Obowiązują zapisy: [email protected]

Muzeum informuje także, iż od dnia 1 listopada 2021 r. do 31 marca 2022 r. Exploseum będzie czynne dla zwiedzających wyłącznie od piątku do niedzieli w godz. 10:00 - 15:00.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe