Dziś, obok szczepień, stawiamy na ściślejszą egzekucję przepisów prawa – poinformował Wojciech Andrusiewicz. Powiedział, że jest po rozmowie z rzecznikiem komendanta głównego Policji i poinformował, że ostatniej doby policja nałożyła 1400 mandatów za brak maseczki, a 100 spraw skierowała do sądu.
"Mamy ponad 4000 pouczeń, ale od tych pouczeń będziemy systematycznie odchodzić na rzecz właśnie mandatów" – mówił Andrusiewicz. Rzecznik resortu zdrowia przekazał również, że skontrolowano 2700 środków transportu publicznego.
W czwartek Ministerstwo Zdrowia podało, że badania potwierdziły 5592 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, najwięcej na Lubelszczyźnie i na Mazowszu. Zmarło 46 osób z COVID-19.
(PAP)
Autor: Szymon Zdziebłowski
szz/ joz/








![Za nami otwarcie nowego parku handlowego Magnuszewska 8 [FOTO] Za nami otwarcie nowego parku handlowego Magnuszewska 8 [FOTO]](https://static2.bydgoszcz.com/data/articles/sm-4x3-za-nami-otwarcie-nowego-parku-handlowego-magnuszewska-8-foto-1759050773.jpg)


Napisz komentarz
Komentarze