W regionie zatrzymano nielegalnych imigrantów

  • 19.10.2021, 15:47
  • KB
W regionie zatrzymano nielegalnych imigrantów fot.: ilustracyjna/pixabay
Policjanci z Grudziądza zatrzymali grupę pięciu nielegalnych imigrantów z Iraku. W procederze pomagał 32-letni obywatel Białorusi.

Dzisiaj (19.10.21 r.) tuż przed godziną 4.00 funkcjonariusze grudziądzkiej policji zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobowym fordem. W trakcie prowadzonej kontroli policjanci stwierdzili, że kierujący przewozi pięciu pasażerów, z czego jeden znajdował się w bagażniku. Ustalono także, że kierującym jest 32-letni obywatel Białorusi, natomiast pasażerowie to mężczyźni w wieku 18 – 27 lat pochodzący z Iraku. Początkowo osoby te twierdziły, że jadą do pracy, ale nie potrafiły przekazać żadnych szczegółów.

W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że tylko 32-letni Białorusin posiada dokumenty uprawniające go do pobytu na terenie naszego kraju. Pozostali mężczyźni nie posiadali dokumentów zezwalających im na pobyt na terytorium RP.
Policjanci powiadomili Straż Graniczną o zatrzymaniu osób, którzy najprawdopodobniej przebywają nielegalnie na terytorium Polski.

Mężczyźni zostali przekazani funkcjonariuszom straży granicznej, która będzie podejmować wobec nich decyzje administracyjne. Zatrzymany obywatel Białorusi będzie odpowiadał za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy. Czynności w tych sprawach wykonywać będą funkcjonariusze Straży Granicznej.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe