Kujawsko-Pomorskie: W szpitalach przebywa 92 chorych z COVID-19 – znacznie mniej niż rok temu

  • 08.10.2021, 17:53
  • Źródło: PAP
Kujawsko-Pomorskie: W szpitalach przebywa 92 chorych z COVID-19 – znacznie… fot.: PAP
W szpitalach w woj. kujawsko-pomorskim zajęte są 92 na 384 łóżka covidowe i 4 z 36 respiratorów. Nowych zakażeń w piątek zaraportowano 77, czyli ponad czterokrotnie mniej niż rok temu.

Z danym przekazywanych przez Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki wynika, że w szpitalach regionu hospitalizowanych jest trzykrotnie mniej pacjentów niż rok temu. Wówczas 8 października było to 279 osób, a obecnie takich pacjentów jest 92. Sześciokrotnie mniej osób wymaga pomocy respiratora. Obecnie z takiego wsparcia w leczeniu korzysta 4 pacjentów, a rok temu było ich 24.

Znacznie mniej jest także nowych zakażeń. Dziś zaraportowano ich 77, a wówczas 311.

W woj. kujawsko-pomorskim jest wiele gmin, w których poziom zaszczepienia jest powyżej 55 proc. Liderem pod tym względem jest gmina Radziejów, gdzie zaszczepiono w pełni 62,9 proc. osób. W dużych miastach – Bydgoszczy i Toruniu – jest to odpowiednio 58,1 i 58 proc. Najgorzej w tym ujęciu wygląda gmina Lipno – 40,8 proc.

(PAP) Autor: Tomasz Więcławski twi/ joz

Źródło: PAP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe