Mieszkaniec regionu będąc na przerwie w odbywaniu kary pozbawienia wolności ograbił miejsce spoczynku zmarłego

  • 07.10.2021, 12:49
  • KB
Mieszkaniec regionu będąc na przerwie w odbywaniu kary pozbawienia wolności… fot.: ilustracyjna/pixabay
Policjanci doprowadzili do ustalenia i zatrzymania sprawcy ograbienia miejsca spoczynku. Okazało się, że podejrzany obecnie przebywa na przerwie w odbywaniu kary pozbawienia wolności. Teraz grozi mu do 8 lat więzienia

W sobotę (2.10.21) policjanci zostali powiadomieni o ograbieniu miejsca spoczynku zmarłego, które znajdowało się na terenie jednej z parafii na terenie Grudziądza. Policjanci wykonujący czynności na miejscu zdarzenia poczynili wstępne ustalenia oraz zabezpieczyli materiał dowodowy. Na jego podstawie kryminalni wytypowali osobę, która mogła dokonać tego czynu.
 

W poniedziałek (4.10.21) funkcjonariusze zatrzymali 32-letniego mężczyznę, którego wcześniej wytypowali jako sprawcę. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że zatrzymany obecnie przebywa na przerwie w odbywaniu kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwo.
 

Następnego dnia mężczyznę doprowadzono do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut ograbienia miejsca spoczynku zmarłego poprzez wyrwanie, zabranie i zniszczenie krzyża będącego częścią nagrobka. 32-latek złożył stosowne wyjaśnienia. Prokurator wobec podejrzanego zastosował dodatkowo dozór policyjny, poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju.
 

Za tego rodzaju przestępstwo mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.
 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe