Niebezpieczne znalezisko w regionie

  • 28.09.2021, 12:38
  • KB
Niebezpieczne znalezisko w regionie KWP
Ręczny granat F-1 pochodzący z czasów II wojny światowej zabezpieczyli policjanci z komendy w Świeciu. Na nietypowe znalezisko natrafił pracownik jednej z firm na terenie miasta podczas pracy w magazynie.

Wczoraj (27.09.21) ok. 12.30 dyżurny komendy policji w Świeciu został poinformowany o znalezieniu niewybuchów. Na nietypowe znalezisko natrafił pracownik jednej z firm znajdujących się na terenie miasta. Całe szczęście, że zachował zdrowy rozsądek i powiadomił o swym odkryciu odpowiednie służby. Teren gdzie został on znaleziony zabezpieczali policjanci.

Na miejsce zostali wezwani saperzy, którzy potwierdzili, że faktycznie jest to granat F1, który pochodzi z czasów II wojny światowej i może być niebezpieczny. Wybuchowe znalezisko zostało bezpiecznie wywiezione.

Policjanci apelują o ostrożność i przypominają, że w przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego granat lub inny niewybuch, takiego znaleziska nie wolno przenosić, dotykać ani rozbrajać. Należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe