Wystawa pająków i skorpionów w bydgoskim centrum handlowym

  • 16.09.2021, 15:07
  • KB
Wystawa pająków i skorpionów w bydgoskim centrum handlowym fot.: ilustracyjna/pixabay
Poznaj bliżej fascynujący świat pająków i skorpionów! Na niezwykłą wystawę egzotycznych pajęczaków od 17 września zaprasza CH Focus. Podczas ekspozycji będzie można obejrzeć ponad 50 różnych niespotykanych okazów, a nawet niektóre z nich potrzymać na dłoni. To doskonała okazja, aby dowiedzieć się interesujących ciekawostek o tych stworzeniach. Wystawa ulokowana jest na parterze galerii, obok salonu Vistula.

Od połowy września fani pajęczaków i egzotycznych stworzeń mają okazję zobaczyć w CH Focus kilkadziesiąt żywych okazów pochodzących z różnych kontynentów świata. Wśród eksponatów znajduje się ‘czarna wdowa’ - należąca do najbardziej jadowitych pająków świata Latrodectus mactans – oraz jeden z największych ptaszników Theraphosa stirmi, a także wiele innych gatunków pająków właściwych, wijów i skorpionów.

 

Wystawa jest doskonałą okazją do zgłębienia wiedzy na temat świata egzotycznych zwierząt. Uczestnicy mają możliwość fotografowania oraz filmowania wszystkich prezentowanych okazów. Najbardziej odważni goście, o każdej pełnej godzinie, mogą potrzymać niegroźnego pająka na dłoni. Ponadto podczas oglądania żywych okazów ich opiekunowie odpowiedzą na wszystkie pytania i zainteresują ciekawostkami ze świata pajęczaków. Formułę wystawy wzbogacą plansze 3D, gry dla dzieci, a także ciekawe tablice edukacyjne. Przez cały czas zwierzęta przebywają w odpowiednich mikroklimatach stworzonych dla nich w szklanych terrariach, które zapewniają oglądającym bezpieczeństwo.

 

Pająki i skorpiony będzie można oglądać w CH Focus od 17 września br. do 31 stycznia 2022 r. Wystawa działa codziennie - od poniedziałku do soboty oraz w niedziele handlowe i w święta, w godzinach od 10.00 do 20.00. Wstęp na wystawę jest biletowany.

 

Bilety są do nabycia w kasie wystawy lub online na stronie www.wystawapajakow.pl

  • pon.- niedz.: normalny 25 zł, ulgowy 20 zł, wycieczki szkolne 16 zł, rodzinny (2+2) 75 zł
  • dzieci do lat 4 – wejście gratis - nie dotyczy grup zorganizowanych.

 

W sprawach dotyczących ustaleń udziału w spotkaniach i rezerwacji terminów dla zorganizowanych grup należy kontaktować się pod nr telefonu 786 801 726

 

- Już od piątku zapraszamy do Focusa na najbardziej egzotyczną i wyjątkową w skali europejskiej wystawę pająków i skorpionów. Podczas ekspozycji uczestnicy będą mogli poznać niespotykane gatunki pajęczaków, dowiedzieć się różnych ciekawostek o tych stworzeniach oraz na temat trybu ich życia, a nawet niektóre z nich potrzymać na swojej dłoni. Na specjalnie przygotowanej przestrzeni wystawowej goście będą mogli z bliska zobaczyć kolorowy, fascynujący świat pajęczaków, oswoić się z budzącymi często lęk stworzeniami i przekonać się, że to niezwykle pożyteczne zwierzęta w przyrodzie  mówi Gregory Pertus, dyrektor CH Focus w Bydgoszczy.

 

W związku z aktualnymi obostrzeniami, organizator zadbał o bezpieczeństwo gości oraz o zachowanie procedur chroniących ich zdrowie, aby mogli bezpiecznie uczestniczyć w spotkaniu.

 

Powierzchnię pod wystawę o metrażu 240 m kw. zaadoptowano w ramach projektu Atrium Pop UP Stories (https://focusbydgoszcz.pl/pop-up/). Atrium Pop UP Stories to element programu Atrium Razem, którego celem jest wsparcie i integracja lokalnej społeczności oraz wspólne budowanie przyjaznego środowiska rozwoju.

 

Więcej informacji na temat wydarzeń oraz oferty centrum handlowego dostępnych jest na stronie: www.focusbydgoszcz.pl/eloteria.

 

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kaja apiotrowska
Kaja apiotrowska 22.09.2021, 17:39
Polecam bardzo mili pracownicy😊 (zwłaszcza pani Julia)

Pozostałe