Bydgoszcz z trzema medalami na JBL Triathlon Sieraków

  • 05.09.2021, 10:12
  • KB
Bydgoszcz z trzema medalami na JBL Triathlon Sieraków fot.: tritour.com.pl
W sobotę 04.09.2021 nad jeziorem Jaroszewskim odbyły się kultowe zawody triathlonowe w ramach CIECH Tri Tour. Na słynącej z trudnych podbiegów trasie zawodnicy z Bydgoszczy zdobyli dwa złota i srebro.

O sportowcach trenujących triathlon mówi się, że to ludzie z żelaza. W każdym starcie pokonują kilkadziesiąt kilometrów biegnąc, jadąc na rowerze i płynąc. Tegoroczne zawody będą dodatkowo wymagające - zawodnicy staną na starcie pierwszy raz po ponad rocznej przerwie spowodowanej pandemią COVID-19. Mimo tego swój udział zgłosiło ponad 1 000 śmiałków.

Na 1/8 dystansu, czyli tak zwanym sprincie, na który składa się przepłynięcie 475 m, przejazd rowerem na 22 km i przebiegnięcie 5,275 km, sportowcy z Bydgoszczy zdobyli 3 medale. Złoto wywalczyły Oliwia McFarlane (K35-39) i Mariola Raszlińska (K50-54), a srebro zawisło na szyi Agnieszka Kamińska (K40-44).

Jutro rywalizacja odbędzie się na 1/4 dystansu indywidualnie oraz w sztafetach. Wśród faworytów ponownie wielu poznaniaków. A już za dwa tygodnie w ramach CIECH Tri Tour na poznańskiej Malcie odbędą się Mistrzostwa Polski na 1/2 dystansu Ironmana. Sportowe emocje znów będą sięgać zenitu.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe