Nakło: Podczas grzybobrania znalazł niewybuchy

  • 27.08.2021, 09:14
  • KB
Nakło: Podczas grzybobrania znalazł niewybuchy KWP
Dwa pociski artyleryjskie z okresu II wojny światowej znalazł podczas grzybobrania na terenie leśnym w miejscowości Zabartowo w gminie Więcbork mieszkaniec Nakła nad Notecią. Mężczyzna o swoim znalezisku od razu powiadomił Policję. Na miejsce skierowano patrol policji, który zabezpieczył miejsce do czasu przyjazdu saperów.

W środę (25.08.21) przed godziną 10, na terenie jednego z kompleksów leśnych w miejscowości Zabartowo w gminie Więcbork znalezione zostały niewybuchy. O fakcie tym dyżurnego sępoleńskiej komendy powiadomił mieszkaniec Nakła nad Notecią, który zbierając grzyby natknął się na leżące u brzegu stawu dwa pociski.

Policjanci zabezpieczali niebezpieczne znaleziska do czasu przyjazdu patrolu saperskiego. Okazało się, że znalezione niewybuchy to pochodzące z czasów wojny pociski artyleryjskie.

Policjanci przypominają, aby nie dotykać tego typu znalezisk, a tym bardziej nie wolno ich przenosić, odkopywać czy manipulować przy nich. O znalezieniu niewybuchu, czy niewypału należy powiadomić najbliższą jednostkę Policji, a miejsce to w miarę możliwości zabezpieczyć przed dostępem innych osób.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe