Bracia Collins w Bydgoszczy. Będą promować akcję "Wyścig z czasem"

  • 25.08.2021, 19:15
  • KB
Bracia Collins w Bydgoszczy. Będą promować akcję "Wyścig z czasem" Materiały prasowe
Fundacja Braci Collins postanowiła zwrócić szczególną uwagę na śmiertelną chorobę dzieci pod nazwą SMA.

Choroba dotyka dzieci. Jest lekarstwo genetyczne, które po podaniu normalizuje geny wadliwe i dziecko zdrowieje. Wszystko wydaje się piękne, ale takie nie jest, gdyż po pierwsze - lek kosztuje 10 milionów złotych (jednorazowe podanie wlewu),  a po drugie - taką terapię można zastosować tylko i wyłącznie do 14 kilogramów wagi dziecka.
 

Dlatego akcja nazywa się "Wyścig z czasem".

Postanowiliśmy nagłośnić temat - Bracia Collins przesiądą się z ekskluzywnych i szybkich samochodów na rowery. Pokonają trasę ponad 500 km. Start - Sopot, koniec - Legnica.
 

Dlaczego Legnica? Bo tam się urodzili. Tam też mieszka jedna z chorych dziewczynek Amelka i dla niej będziemy zbierać pieniądze.
 

Lecz głównym celem akcji jest kampania uświadamiająca co to za choroba SMA.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe