Premiera "Magicznej Bydgoszczy". Pierwszego, magicznego przewodnika po mieście

  • 13.08.2021, 12:21
  • KB
Premiera "Magicznej Bydgoszczy". Pierwszego, magicznego przewodnika po… Materiały prasowe
26 sierpnia światło dzienne ujrzy „Magiczna Bydgoszcz”, książka jakiej dotąd nie było! Karta po karcie wiedzie nas przez miasto szlakiem jego magii i legend. Wydała ją Fundacja Kultury Pozytywka, a jej premiera odbędzie się podczas 5. edycji Magicznego Festiwalu Świata Baśni i Bajek Pozytywka, w równie magicznym miejscu - zabytkowym Kinie Pomorzanin.

Wydaniu przewodnika towarzyszyć będą również instalacje artystyczne, które pokażą magię legendarnych i baśniowych zakamarków naszego miasta w nowym ujęciu. Zaplanowano je tak, aby obudzić w dziecięcej wyobraźni feerię barw i bajkowych marzeń.
Zresztą nie tylko w dzieciach. Bajkowe instalacje na pewno obudzą też wyobraźnie rodziców. Będą też świetnym tematem na efektowne zdjęcia, którymi można potem podzielić się w mediach społecznościowych. 

Czym jest magiczny przewodnik, po magicznym mieście, czyli
"Magiczna Bydgoszcz"?

Zawsze uważaliśmy, że Bydgoszcz to magiczne miasto. Zafascynowani jego – wciąż mało poznanym – pięknem, wraz z grupą artystów postanowiliśmy wydać książkę naszych marzeń. To właśnie „Magiczna Bydgoszcz”, przewodnik wiodący dzieci szlakiem najpiękniejszych miejsc, tajemnic i legend związanych z miastem.

Narratorem i przewodnikiem w podróży po mieście jest zdobywca Złotej Płyty za „Wilka chodnikowego”, raper Jarosław „Bisz” Jaruszewski. Urodzony nad Brdą artysta, napisał dla nas wiersze, które zilustrowała mistrzyni bajkowej grafiki Basia Szcześniak (autorka identyfikacji wizualnej Pozytywki). Nad tym, aby książka była “najmagiczniejsza” z magicznych, czuwał zaś Michał Tabaczyński – ceniony pisarz, tłumacz i eseista.

W „Magicznej Bydgoszczy” odwiedzamy „Przechodzącego Przez Rzekę” i symbol miasta - „Łuczniczkę”. Dzieci spotykają się z samym Panem Twardowskim, który według legendy odwiedził Bydgoszcz tuż przed ucieczką na Księżyc.

Zapuszczamy się w najbardziej urokliwe zakątki miasta – zawsze pełną gwaru i śmiechu Wyspę Młyńską, perłę secesji ulicę Cieszkowskiego oraz żyjącą dźwiękami wszystkich możliwych instrumentów Dzielnicę Muzyczną. A na sam koniec, „Magiczna Bydgoszcz” zabiera dzieci do Myślęcinka, czyli największego parku miejskiego w Polsce.

Dzięki naszej książce możesz odkryć ze swoim dzieckiem Magię Bydgoszczy. Bo magiczne miasto trzeba zwiedzać z „Magiczną książką” w ręku.

5 edycja Magicznego Festiwalu Świata Baśni i Bajek Pozytywka odbędzie się w dniach 26-29 sierpnia w Bydgoszczy. Organizatorem festiwalu jest
Fundacja Kultury Pozytywka.

Aktualizowane na bieżąco informacje pojawiają się na naszej stronie
www.pozytywkafestiwal.pl oraz oficjalnym Facebooku www.facebook.com/pozytywkafestiwal 

  • Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego pan Piotr Całbecki oraz Prezydent Miasta Bydgoszczy pan Rafał Bruski
  • Festiwal współfinansowany jest przez Miasto Bydgoszcz oraz ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko - Pomorskiego
  • Sponsorzy: Bydgosta sp. z o.o., Grupa Moderator, BNI, Clementinum, Viabo, Biznesinfobroker, Social Trust, Mielcarek Event, Teleinspiro
  • Partnerzy: Teatr Polski w Bydgoszczy, Kino Pomorzanin, Młyny Rothera/ Młyny w Budowie, Hotel Przystań, SNWS, Kontakt Studio PR, Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy, 25 frames, Fundacja na Rzecz Wspierania Kultur Alternatywnych i Ekologicznych.
  • Patroni Medialni: TVP 3 Bydgoszcz, Polskie Radio PIK, CzasDzieci.pl, Express Bydgoski, bydgoszcz.pl.
  • Ambasador Festiwalu – Maciej Świerczyński BNI.
KB

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe