"Urodziłaś się by być prawdziwa, a nie perfekcyjna". Nowa wystawa w bydgoskiej Wieży Ciśnień

  • 03.08.2021, 12:23
  • KB
"Urodziłaś się by być prawdziwa, a nie perfekcyjna". Nowa wystawa w bydgoskiej… Materiały prasowe fot.: Magdalena Pankowska
Galeria Wieży Ciśnień zaprasza na najnowszą wystawę, w dawnym zbiorniku na wodę w Wieży Ciśnień, przy ul. Filareckiej 2. Od soboty 7 sierpnia, w godzinach otwarcia Muzeum będzie można podziwiać prace bydgoskiej fotografki Magdaleny Pankowskiej, które są efektem projektu pt. „Urodziłaś się by być prawdziwa, a nie perfekcyjna” - nawiązującego do Kobiet doświadczonych przez los różnorodnymi chorobami, wypadkami, a mimo to odważnych, silnych i przede wszystkim pięknych…

Zasłyszany cytat, który brzmi: „to, że żyjemy, jest nadrzędną wartością, cała reszta jest tylko dodatkiem” idealnie wpasowuje się w poruszaną tym razem tematykę wystawy. Magdalena Pankowska do swojego fotograficznego projektu zaprosiła Kobiety z całej Polski, które nie bały się pokazać innym, za pośrednictwem jej fotograficznej twórczości, że są piękne, silne i wspaniałe, pomimo choroby czy swoich niesprawności.

Zaproszenie było otwarte i każdy, kto czuł, że jest na siłach aby zapozować przed aparatem mógł zgłosić chęć swojego udziału. Jak się okazało odzew był ogromny.

Chętnych do sesji zgłosiło się wiele Kobiet m. in. po wypadkach losowych, mastektomii, chemioterapii, w każdym wieku, prawdziwych, odważnych i inspirujących. Magdalena Pankowska poprzez prezentowane w Galerii Wieży Ciśnień fotografie pragnie pokazać, że nawet bolesne doświadczenia mogą być czymś pozytywnym, nauką, z której można czerpać dla siebie. Co więcej artystka stara się ukazać za pośrednictwem zdjęć radość z daru, jakim jest życie. Uświadomić inne Kobiety, że czasem jakiś „brak” całkowicie definiuje pełnię. Fotografując właśnie te prawdziwe, odważne, silne i wartościowe Kobiety, stara się zainspirować i zmotywować inne Kobiety do pozytywnego myślenia, akceptacji i wiary w siebie.

Wystawa zostanie udostępniona wraz z otwarciem drzwi naszego Muzeum już w najbliższą sobotę (7 sierpnia 2021 r.) od godziny 13.00. Wstęp do Galerii Wieży Ciśnień możliwy jest po zakupieniu biletu do Muzeum (bilet normalny w cenie 10 zł, ulgowy w cenie 5 zł). W razie pytań zachęcamy do kontaktu pod nr tel. 52 373 27 23, email: [email protected] lub na naszych mediach społecznościowych.

 

KB

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe