Bydgoszcz jest kobietą, czyli Women's Voices Festival

  • 29.07.2021, 21:35
  • KB
Bydgoszcz jest kobietą, czyli Women's Voices Festival fot.: UM Bydgoszcz
Bydgoszcz jest kobietą, tu kobiety mają głos. Usłyszymy go wyraźnie już za miesiąc podczas dwudniowego festiwalu Women's Voices, który zagości w naszym mieście w ostatni weekend sierpnia. Na stadionie Zawiszy wystąpią jedne z najlepszych polskich wokalistek. Bilety już w sprzedaży.

„Women's Voices” to projekt, który od dwóch lat obecny jest na polskiej scenie muzycznej. W tym roku impreza zawita również do Bydgoszczy w postaci dwudniowego festiwalu - Women’s Voices Bydgoszcz Festival. Całość pod artystycznym przewodnictwem Pauliny Przybysz.

- Utwory, które zagramy podczas festiwalu, poruszają wiele być może niewygodnych dla nas tematów, ale będziemy je mocno, odważnie rozgrzebywać, wśród naprawdę dobrych hitów - mówi dyrektor artystyczna Paulina Przybysz.

Pierwsza edycja formatu festiwalowego będzie poświęcona świadomości kobiet o ich wartości i sile.

https://www.bydgoszcz.pl/fileadmin/_processed_/5/2/csm_WV_konfa_Matowska_a4bf539186.jpg

- Idea festiwalu jest niezwykle istotna. Siła kobiet musi być na co dzień pokazywana, te wartości powinny wyjątkowo głośno wybrzmiewać i myślę, że festiwal Women’s Voices w Bydgoszczy będzie tego przykładem – mówi Monika Matowska, przewodnicząca Rady Miasta Bydgoszczy.

Na bydgoskiej scenie wystąpią: Margaret, Monika Borzym, Kasia Lins, Rosalie i Ania Karwan. Ale Women’s Voices to nie tylko koncerty. To również rozmowy, historie, wywiady. Otworzymy się na rozmowy pod hasłem „Od Nowa” wokół 4 tematów: bliskość, kultura, muzyka, kobieta.

https://www.bydgoszcz.pl/fileadmin/_processed_/8/d/csm_WV_konferencja_3fb79f3009.jpg

- Bardzo się cieszę, że jestem w tym dziewczyńskim gronie. Podczas koncertów – swojego i naszego finałowego – postaram się dać odczuć to moje wsparcie dla kobiet – przekonuje Margaret.

Women’s Voices Bydgoszcz Festiwal 2021 odbędzie się w ostatni weekend wakacji, 28 i 29 sierpnia br. Zdecydowaliśmy się na przeniesienie miejsca wydarzenia z Myślęcinka na stadion Zawiszy, głównie ze względów bezpieczeństwa w kontekście panującej pandemii. Bilety można kupić na stronach: eBilet.pl, empikbilety.pl oraz goingapp.pl.

 

https://www.bydgoszcz.pl/fileadmin/_processed_/e/c/csm_WV_konfa_Margaret_f7274d2619.jpg

Women’s Voices Bydgoszcz Festival:

• 28 – 29 sierpnia / Bydgoszcz, Stadion Zawiszy

• 2 dni koncertów, 5 koncertów dziennie

• animacje i warsztaty dla rodzin z dziećmi

• spotkania autorskie

• strefa kulinarna

• streaming wybranych koncertów i spotkań

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe