Myślęcinek apeluje: Nie rozpalajmy ognisk na terenie parku oraz na ścieżkach!

  • 26.07.2021, 14:47
  • KB
Myślęcinek apeluje: Nie rozpalajmy ognisk na terenie parku oraz na ścieżkach!… Myślęcinek
Po nocy z niedzieli na poniedziałek (25-26 lipca) przy wejściu do Ogrodu Botanicznego, pracownicy Myślęcinka natknęli się na dogasające ognisko.

Rozpalone ono zostało na dojściu do bramy ułożonym z kostki. Tylko szybka reakcja pozwoliła zapobiec nieszczęściu, ponieważ ogień nadal się tlił, a kostka była bardzo rozgrzana i wstające słońce mogło wspomóc rozprzestrzenianie się pożaru traw rosnących tuż obok drogi. Łatwo sobie wyobrazić konsekwencje takiego przebiegu zdarzeń.

Apelujemy kolejny raz, by samowolnie nie organizować ognisk w Myślęcinku! Dozwolony jest wyłącznie grill w wyznaczonym miejscu na polanie naprzeciwko stoku i to przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa i porządku! Ognisko przygotowują wyłącznie pracownicy parku po ustaleniu terminu!

Dodatkowo, szkodę wyrządzić może nie tylko bezrefleksyjne wzniecanie ognia. Śmieci wyrzucane w krzaki, a szczególnie butelki, to też potencjalne źródło zaprószenia ognia. Dlatego pamiętajmy o tym, szczególnie w tak upalne dni jak obecne. Myślęcinek jest naszym wspólnym dobrem, każdy bydgoszczanin dokłada cegiełkę do jego utrzymania!

---

Zapraszamy na rodzinne spotkania w lipcowe wtorki do zoo. 27 lipca gra terenowa!

W godzinach 10-17 zapraszamy na naszą tratwę! Płynąć będziemy na Madagaskar. Jednak by to zrobić, wykazać się będzie trzeba wiedzą i sprytem.

Dodatkowo, niezbędne są: zmysł odkrywcy, dryg do łamania szyfrów, chęć zamoczenia rąk w wodzie i oczywiście ochota na dobrą zabawę! Aby wziąć udział, należy kupić bilet wstępu (normalny 20 zł, ulgowy 14 zł).

Szczegóły w pawilonie Akwarium Terrarium przy baobabach. Powodzenia!

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe