Wybierz się na spacer historyczny z Muzeum Okręgowym

  • 22.07.2021, 11:32
  • KB
Wybierz się na spacer historyczny z Muzeum Okręgowym fot. ilustracyjna/pixabay
Kim byli "Szpiedzy i agenci w dawnej Bydgoszczy" dowiemy się 24 lipca podczas Tematycznego Spaceru Historycznego.

Były to postacie niezwykle barwne, jak major Jan Żychoń z bydgoskiej jednostki wywiadowczej - oficer słynnej „Dwójki” (wywiad Oddziału II Sztabu Głównego Wojska Polskiego). To on opracował plan „Akcji Wózek”, czyli inwigilacji przesyłek pocztowych przewożonych koleją z Niemiec do Prus i Gdańska przez polskie Pomorze. O tym bohaterskim oficerze opowie Krzysztof Drozdowski. Spacer rozpoczyna się o 12.00 przy gmachu głównym Muzeum Okręgowego (ul. Gdańska 4).

Natomiast 31 lipca pospacerujemy „Śladami tajemnic staropolskiej Bydgoszczy”. Przewodnikiem będzie Józef Łoś, archeolog, kustosz i kierownik Działu Archeologii w MOB. Wraz z nim będziemy odkrywać najdawniejsze Stare Miasto. Początek 0 12.00 przy ul. Mennica 2.

W pierwszą sobotę sierpnia pospacerujemy „Szlakiem bydgoskiego browarnictwa”, a 21 sierpnia odwiedzimy niedostępne na co dzień miejsca związane z historią „Kolejowej Bydgoszczy”. Warto już rezerwować miejsca na te atrakcje.

Bilet wstępu do muzeum kosztuje 8 zł. Można go kupić w kasie Muzeum Okręgowego, ul. Gdańska 4 (z wyjątkiem poniedziałków) lub płacąc przelewem na konto nr 45 1240 1183 1111 0011 0159 1497 (w tytule należy wpisać: Wstęp do MOB – NAZWA WYBRANEGO SPACERU – imię i nazwisko osób uczestniczących oraz numer telefonu).

Informacje:

e-mail: [email protected]

Liczba uczestników jest ograniczona - decyduje kolejność zakupu biletów! Organizator zastrzega sobie możliwość odwołania spacerów, jeśli nie zgłosi się odpowiednia liczba uczestników.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe