Dzieci świata - wystawa plenerowa Elżbiety Dzikowskiej w Bydgoszczy

  • 07.07.2021, 12:07
  • KB
Dzieci świata - wystawa plenerowa Elżbiety Dzikowskiej w Bydgoszczy Wystawa plenerowa "Dzieci Świata"
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na wystawę plenerową „Dzieci Świata”.

W dniach 9-29 lipca 2021 r.  w Bydgoszczy, dzieci będą mogły zaprzyjaźnić się ze swoimi rówieśnikami z różnych stron świata, oglądając plenerową wystawę fotografii naszej cenionej podróżniczki, Elżbiety Dzikowskiej, przemierzającej od wielu lat kontynenty, znanej wszystkim widzom, m.in., z legendarnego programu Pieprz i Wanilia realizowanego dla TVP wraz z Tonym Halikiem.

 Dzieci Świata to kolejna wystawa po Uśmiechu Świata przepełniona różnorodnością kulturową i empatią, prezentująca z niezwykłą wnikliwością  dolę i niedolę najmłodszych mieszkańców naszego globu (przede wszystkim tych z Azji, Afryki czy Ameryki Łacińskiej). Jak pisze autorka w albumie Dzieci w fotografii Elżbiety Dzikowskiej, „Tam się dzieci rodzi najwięcej, tam ich los jest najtrudniejszy, ale tak samo jak w Polsce kochają swe dzieci tamtejsi rodzice, tak samo pragną by ich przyszłość była lepsza. Chciałabym, aby (…) polskie dzieci zaprzyjaźniły się z przedstawionymi na moich fotografiach rówieśnikami”.

Dzieci w fotografiach Elżbiety Dzikowskiej najczęściej żyją w biedzie, bez możliwości nauki. Od najmłodszych lat pracują, aby wspomóc rodziców, opiekują się młodszym rodzeństwem, niejednokrotnie głodują. Pomimo wielu trosk i przeciwieństw losu starają się znaleźć czas na zabawę i dzielą się z nami tym, co mają najcenniejsze, uśmiechem, który jest najkrótszą drogą do serca.

Wystawa została objęta honorowym patronatem UNICEF Polska, Pana Piotra Całbeckiego – Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Pana Rafała Bruskiego – Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

Partnerami organizacji wystawy są: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Urząd Miasta Bydgoszczy, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. dr. Witolda Bełzy, Filharmonia Pomorska im. Ignacego Jana Paderewskiego, Krajowa Spółka Cukrowa.

Prezentacja wystawy: Plac przy Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Jana Paderewskiego, 9-29 lipca 2021 r.

Inauguracja wystawy: 9 lipca 2021, godz.17.00.

Wystawie towarzyszy konkurs plastyczny „Mój przyjaciel z dalekiego świata”, dla dzieci w wieku 6-12 lat. Informacja: www.biblioteka.bydgoszcz.pl.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe