Darmowe bilety dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka

  • 25.05.2021, 08:37
  • News4Media
Darmowe bilety dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka iStock
Wybierz się w podróż 1 czerwca, a za bilet dla twojej pociechy nie zapłacisz ani złotówki. Ruszyła akcja darmowych biletów od PKP Intercity.

Wycieczka pociągiem z okazji Dnia Dziecka? Brzmi, jak dobry plan na spędzenie ciekawego dnia poza domem. PKP Intercity przygotowało na 1 czerwca specjalną niespodziankę dla najmłodszych podróżujących.

„We wtorek 1 czerwca 2021 roku dzieci i młodzież będą mogli bezpłatnie podróżować w drugiej klasie wszystkich pociągów PKP Intercity. Dzieci poniżej 4 roku życia mogą podróżować pociągami na podstawie biletu jednorazowego z ulgą 100%. Natomiast dla dzieci, które ukończyły 4 lata, ale nie ukończyły 16 roku życia, wystarczy pobrać w kasie bilet ze wskazaniem miejsca do siedzenia i mieć ze sobą dokument potwierdzający wiek dziecka. Bilety promocyjne są ważne jedynie na przejazd, na który zostały wystawione.” - czytamy w komunikacie na stronie PKP Intercity.

Oferta dotyczy wszystkich rodzajów połączeń przewoźnika: Express Intercity Premium (EIP; składy Pendolino), Express Intercity (EIC), Intercity (IC) oraz Twoich Linii Kolejowych (TLK). Darmowe bilety ważne będą wyłącznie w 2. klasie.

Dodatkową ulgę przygotowano również dla opiekunów dzieci - 1 czerwca będą mogli zakupić bilety tańsze o 30 proc. Aby skorzystać z Biletu Rodzinnego wystarczy podróżować w grupie od 2 do 5 osób, w której jest dziecko poniżej 16. roku życia.

Podczas podróży należy pamiętać jednak o obostrzeniach, związanych z pandemią koronawirusa. Przypomnijmy, że nadal we wszystkich kategoriach pociągów PKP Intercity obowiązuje rezerwacja miejsc. Nie jest prowadzona sprzedaż miejsc stojących. Wsiadając do pociągu należy mieć więc przy sobie ważny bilet ze wskazanym numerem siedzenia. Pasażerowie podczas podróży muszą mieć także zasłonięte usta i nos. Ta zasada obowiązuje zarówno w pociągach, jak i na dworcach. Przywrócona została natomiast usługa gastronomiczna. W strefie Wars zostały wprowadzone specjalne zasady sanitarne. Dostępnych jest 50 proc. miejsc, a pasażerów obowiązuje, podobnie jak w całym pociągu, obowiązek zasłaniania ust i nosa. Maseczkę można zdjąć jedynie podczas posiłku po zajęciu miejsca przy stoliku.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe