Dzielnicowy zainteresował się losem starszej kobiety z regionu

  • 17.05.2021, 12:49
  • KB
Dzielnicowy zainteresował się losem starszej kobiety z regionu fot. ilustracyjna
Dzielnicowy z Rypina mł. asp. Dawid Kuciński w czasie swojej służby poszedł sprawdzić co dzieje się u samotnie mieszkającej 81-latki, której długo nie widział. Okazało się, że kobieta była wycieńczona i potrzebowała pomocy medycznej. Policjanci zaopiekowali się kobietą na miejscu oraz powiadomili odpowiednie służby.

W minionym tygodniu dzielnicowy z Rypina mł. asp. Dawid Kuciński podczas obchodu swojego rejonu służbowego zainteresował się losem starszej kobiety, której od dłuższego czasu nie widział. Była to samotnie mieszkająca 81-latka.

Dzielnicowy wraz z innym policjantem udali się do mieszkania kobiety, lecz mimo wielokrotnego pukania do drzwi nikt nie otwierał. Dopiero po pewnym czasie z mieszkania odezwała się kobieta, która przez drzwi poinformowała, że ma problem z poruszaniem i dopiero gdy doczołgała się do drzwi otworzyła je funkcjonariuszom.

Policjanci widząc sytuację zaopiekowali się kobietą. Pomogli usiąść na krześle, podali wodę do picia oraz wezwali karetkę pogotowia, ponieważ 81-latka była wycieńczona. Jak się okazało kobieta nie miała w mieszkaniu żadnej żywności, nie pamiętała też kiedy ostatni raz jadła. Z uwagi na zły stan zdrowia została zabrana do szpitala.

Policjanci zabezpieczyli mieszkanie i poinformowali o tym fakcie miejski ośrodek pomocy społecznej. To dzięki czujności mł. asp. Dawida Kucińskiego kobieta otrzymała niezbędną pomoc.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe