"Jednośladem bezpiecznie do celu" akcja informacyjna w regionie

  • 14.05.2021, 13:04
  • KB
"Jednośladem bezpiecznie do celu" akcja informacyjna w regionie KWP
Policjanci radziejowskiego ogniwa ruchu drogowego rozpoczęli motocyklowe patrole. Dobra pogoda sprawiła, że na drogach pojawiło się dużo jednośladów, których kierowcy nie zawsze przestrzegają ograniczeń prędkości. Rozpoczęła się także akcja "Jednośladem bezpiecznie do celu".

Akcja informacyjno-edukacyjna "Jednośladem bezpiecznie do celu” trwać będzie do 31 października br. Priorytetem tych działań jest zwrócenie uwagi użytkowników jednośladów na istotne aspekty bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz kształtowanie właściwych postaw i zachowań na drodze.

Aktywny udział w akcji biorą radziejowscy policjanci ogniwa ruchu drogowego. Wczoraj (13.05.21 r.) ruszyli na pierwszy w tym roku motocyklowy patrol. Policyjne motocykle zostały przygotowane do sezonu i będzie można je zobaczyć na drogach całego powiatu radziejowskiego. Mundurowi motocykliści pilnować będą naszego bezpieczeństwa oraz reagować na popełniana wykroczenia.

Policjanci apelują o rozwagę i bezpieczeństwo, do wszystkich użytkowników dróg. Do kierujących samochodami, aby zwracali szczególną uwagę na motocyklistów, rowerzystów i spoglądali w lusterko.

Kierującym jednośladami przypominamy, aby pamiętali o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy. W szczególności, aby unikali brawurowej jazdy i stosowali się do ograniczeń prędkości.

Przypominamy również, że jazda motocyklem wymaga posiadania odpowiednich uprawnień do kierowania.

 

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe