Uwaga na oszustów, którzy wysyłają sms-y i próbują wyłudzić pieniądze. Kolejny przypadek w regionie

  • 11.05.2021, 12:54
  • KB
Uwaga na oszustów, którzy wysyłają sms-y i próbują wyłudzić pieniądze.… KWP
Mieszkaniec powiatu radziejowskiego otrzymał sms-y od oszustów, którzy podszywają się pod firmę energetyczną i straszą, że odłączą prąd, jeśli nie ureguluje płatności. Taka wiadomość to próba wyłudzenia danych i pieniędzy.

Radziejowscy policjanci otrzymali sygnał, od mieszkańca powiatu o wiadomościach smsowych, w których pojawiała się informacja o rzekomych zaległościach w płatnościach za prąd. Kwoty podane w wiadomościach są niewielkie, więc niektórzy mogą dać się nabrać. Po kliknięciu linku w wiadomości, zostajemy przeniesieni na fałszywą stronę firmy energetycznej, z której przekierowuje nas do "panelu płatności".

Po zalogowaniu się na nasze „fałszywe” konto bankowe, przestępcy zbierają nasze dane logowania, by mogli je później wykorzystać. Po uzyskaniu dostępu do konta oszuści mogą ukraść nam wszystkie pieniądze. Pamiętajmy, aby nie klikać w przesłane linki.

W razie wątpliwości, czy sms jest prawdziwy zawsze radzimy, aby skontaktować się z firmą tam wskazaną, aby wyjaśnić te kwestie.

Zdjęcie przedstawia sms od oszustów przysłany do mieszkańca powiatu radziejowskiego.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe