Kolejna zmiana organizacji ruchu na S5 w kujawsko-pomorskim

  • 30.04.2021, 21:13
  • KB
Kolejna zmiana organizacji ruchu na S5 w kujawsko-pomorskim Materiały prasowe
Od 5 maja nastąpi kolejna zmiana organizacji ruchu na drodze ekspresowej S5, odcinek Dworzysko – Aleksandrowo.

Od godziny 10 zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na obecnym odcinku drogi krajowej nr 5 pomiędzy miejscowościami Niewieścin i Zawada.

Wprowadzenie organizacji polegać będzie na przełożeniu ruchu z DK5 na nowobudowaną jezdnię prawą drogi ekspresowej S5. Ruch na jezdni S5 odbywać się będzie dwukierunkowo po pasach ruchu o szerokości 3,5 m. Istniejące przystanki autobusowe w km DK5 (km 19+350 oraz 19+550) zostaną przeniesione o ok. 500 metrów w kierunku Bydgoszczy.

Wprowadzona zmiana jest kontynuacją przełożenia ruchu pojazdów z dotychczasowej DK 5 na nową jezdnię drogi ekspresowej S5. 28 kwietnia przełożono ruch samochodów w ten sam sposób na odcinku pomiędzy miejscowościami Zbrachlin i Niewieścin.

Przewidywany czas funkcjonowania zmienionej organizacji ruchu – czerwiec 2022 roku.

Wykonawcą odcinka jest konsorcjum firm KOBYLARNIA S.A. i MIRBUD S.A.

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe