KPP Nakło: Uwaga na smsy zawierające informacje o zatrzymaniu paczki!

  • 16.04.2021, 12:37
  • KB
KPP Nakło: Uwaga na smsy zawierające informacje o zatrzymaniu paczki! KWP
Oszuście wykorzystują i wymyślają wiele nowych sposoby, by pozyskać gotówkę i dostęp do danych wrażliwych. Kolejną, są smsy przesyłane do przypadkowych osób, z których treści wynika, że paczka została zatrzymana przez służby celne. Pod żadnym pozorem nie należy wchodzić w linki otrzymane razem z tego typu wiadomością.

Do nakielskiej komendy zgłosił się wczoraj (15.04.21) mężczyzna, który otrzymał dwa smsy, a wynikało z nich, że zamówione przez niego paczki zostały zatrzymane przez służby celne. Ponieważ zgłaszający nie zamawiał żadnego towaru, który wymagałby oclenia, otrzymane wiadomości zaniepokoiły go i sprawę chciał wyjaśnić z mundurowymi.

Postawa zgłaszającego jak najbardziej słuszna. Czujnie nie wchodził w żaden z przesłanych linków, tym samym uchronił się przed działaniem przestępców.

Nakielscy policjanci ostrzegają przed tego typu smsami. W żadnym wypadku nie należy wchodzić w linki otrzymane wraz z nimi. Wejście w nie może spowodować, że użytkownik telefonu nieświadomie zainstaluje na nim szkodliwe oprogramowanie, co pozwoli osobom, które wysyłają tego typu wiadomości, pozyskać dane do logowania między innymi do kont bankowych, portali społecznościowych i wszystkiego innego co mamy w telefonie, tym samym przestępcy przejmą do niego całkowity dostęp.


 

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe