Ogłoszono przetarg na budowę ronda w Kobylnikach

  • 31.03.2021, 17:25
  • KB
Ogłoszono przetarg na budowę ronda w Kobylnikach KPUW
Przetarg na wybudowanie ronda w Kobylnikach ogłoszony. Inwestor, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje, że inwestycja zostanie zrealizowana jeszcze w 2021 r.

Zadanie kosztować będzie ponad 8 mln zł. Już w styczniu informowaliśmy, iż Wiceminister Infrastruktury Rafał Weber podpisał decyzję o przekazaniu właśnie takiej kwoty rządowych środków na powstanie ronda w Kobylnikach.

To zwieńczenie wielomiesięcznej pracy, obecnych w Ministerstwie Infrastruktury podczas podpisania decyzji, ministra Łukasza Schreibera i wojewody Mikołaja Bogdanowicza.

To niezwykle ważna inwestycja dla bezpieczeństwa mieszkańców. Powstanie tego ronda to konieczność. Cieszę się, że udało się nam pozyskać środki rządowe na to zadanie, a dziś – został ogłoszony przetarg na jego realizację. Dodam, że to kolejna tak duża inwestycja ze środków rządowych tylko w powiecie inowrocławskim.

Wcześniej otwarto oferty w przetargu na dokumentację dla obwodnicy Kruszwicy. Gmina otrzyma z budżetu państwa także 13 mln zł środków na budowę mostu w Kobylnikach. To zadanie już jest realizowane – mówił Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

W ramach inwestycji planowane jest m.in. poszerzenie jezdni, podniesienie nośności, powstaną chodniki, oświetlenie drogowe oraz zatoki autobusowe.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe