Wielkanoc w Myślęcinku z atrakcjami

  • 31.03.2021, 15:15
  • KB
Wielkanoc w Myślęcinku z atrakcjami fot.: Myślęcinek
W Wielkanoc zapraszamy do Ogrodu Zoologicznego na poszukiwanie jaj z jajem i do Ogrodu Botanicznego, gdzie wiosna w pełni.

Wielkanocne szukanie jaja to wieloletnia tradycja bydgoskiego zoo. Tym razem jednak to też potyczka z Karsiquue. Jest to stwór, który zapanował nad światem. W wielu miejscach ponanosił odcienie szarości i czerni, gdyż nie lubi kolorów. Ograniczył spotkania, wprowadził dystans. Ludzie czują zniechęcenie, irytację, złość. KarsiQuue zakazał zdobywania wiedzy na tematy przyrodnicze. W bydgoskim zoo pojawił się już dwukrotnie. Tym razem trzecia rozgrywka.

Święta wielkanocne przypadają wiosną - w okresie, kiedy ptaki znoszą jajka. KarsiQuue postanowił zabrać jajka dziesięciu gatunkom ptaków. Opiekun zwierząt usłyszał rozmowę telefoniczną Karsiquue, z której to wynika, że stwór zadanie to zlecił swojemu koledze. Na terenie zoo zostawił dla niego informację zawierającą nazwy ptaków, którą zaszyfrował w żółto-pomarańczowych jajach i „czarnej liście K”.

Zachęcamy drużyny–rodziny, które 4 i 5 kwietnia 2021 r. odwiedzą bydgoskie zoo, do wielkanocnego spaceru z misją i odkodowania nazw ptaków. Będzie to ważna wiadomość dla Służby Ochrony Przyrody, która zwróci szczególną uwagę na ochronę tych ptaków przed Karsiquue.

Tajne wiadomości dla drużyn–rodzin:

  1. Znajdźcie na terenie zoo żółto-pomarańczowe jajo (jedna rodzina–drużyna jedno jajo).
  2. Wykonajcie zadanie, którego opis znajduje się na jaju.
  3. Z odpowiedzią wróćcie do kasy zoo.
  4. W podziękowaniu otrzymacie upominek.
  5. Jaja w liczbie 10 sztuk każdego dnia, czyli 4 i 5 kwietnia, zostaną umieszczone na terenie zoo tuż przed godziną 10.

Zoo w kwietniu czynne jest od wtorku do niedzieli w godz. 10-18, jednak wyjątkiem jest właśnie Poniedziałek Wielkanocny, gdy drzwi ogrodu będą również otwarte. Bilet normalny od Wielkanocy kosztował będzie 20 zł i 14 zł.

Na wiosenny spacer warto wybrać się do Ogrodu Botanicznego. O świętach przypominają tam żółte forsycje, zielone pączki na drzewach i tzw. bazie. Można zobaczyć też krokusy, przylaszczki, stokrotki. W kwietniu brama otwarta jest w godz. 9-21.

Kompleks Park Rozrywki-Zaginiony Świat, jeśli warunki epidemiczne na to pozwolą, sezon rozpocznie 10 kwietnia.

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe