Kujawsko-Pomorskie: Ruszył szpital tymczasowy w Ciechocinku

  • 29.03.2021, 14:43
  • Źródło: PAP
Kujawsko-Pomorskie: Ruszył szpital tymczasowy w Ciechocinku fot.: PAP
W Ciechocinku w poniedziałek otwarto szpital tymczasowy, w którym w pierwszym etapie będzie 66 łóżek, w tym 10 respiratorowych. Za przygotowanie placówki odpowiadał 10 Wojskowy Szpital Kliniczny w Bydgoszczy.

W szpitalu jeszcze nie ma pacjentów, ale jeszcze dziś mają tam trafić chorzy z okolicznych szpitali – z Aleksandrowa Kujawskiego i z Radziejowa.

"Bardzo dziękuję dyrekcji szpitala wojskowego za kilkumiesięczny wysiłek przygotowania szpitala tymczasowego. Dziękuję również tym wszystkim, którzy podjęli wysiłek i będą tu pracować w najbliższych dniach i tygodniach" – powiedział na konferencji prasowej wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Zaznaczył, że w najbliższych dniach w szpitalu uruchomionych zostanie 66 miejsc, w tym 10 respiratorowych. Dodał, że docelowo może leczyć on 200 chorych na COVID-19.

Podkreślił, że w szpitalach regionu przybywa chorych na COVID-10, obecnie jest w nich 1722 pacjentów. Zaapelował do lekarzy, pielęgniarek i ratowników, którzy mogą wesprzeć szpital tymczasowy, o zgłaszanie się do pracy na zasadzie dyżurów czy skierowań wydanych przez niego.

Zastępca komendanta 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy płk Robert Włodarski podkreślił, że uruchomienie szpitala tymczasowego wynika ze wzrostu pacjentów zakażonych COVID-19.

"Robimy wszystko żeby sprostać zagrożeniu. Zrobiliśmy też wszystko, żeby zapewnić bezpieczeństwo pacjentów leczonych w warunkach szpitala tymczasowego i zapewnić im jak największy komfort pobytu. Mamy miejsca respiratorowe. Jednak potrzeby kadrowe są ogromne" – powiedział Włodarski.

Zaznaczył, że jest anestezjologiem i w związku z tym zostaje w Ciechocinku, aby leczyć chorych.

Dyrektor 22 Wojskowego Szpitala Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowego Ireneusz Lelwic podkreślił, że przygotowanie szpitala tymczasowego trwało trzy miesiące, a w tym czasie przeprowadzono prace adaptacyjne pomieszczeń, zgromadzono sprzęt, leki i inne potrzebne materiały.

Szpital w Ciechocinku, który ostatnio był masowym punktem szczepień, nadal będzie pełnił tę funkcję, ale w innej części kompleksu. Placówka tygodniowo wykonuje 3,5 tys. szczepień.

(PAP) Autor: Jerzy Rausz rau/ joz/

 

Źródło: PAP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe