Bezpieczne ferie zimowe 2017

  • 23.01.2017, 10:35
  • KB
Bezpieczne ferie zimowe 2017 archiwum
Zimowe ferie coraz bliżej w naszym województwie. Będą trwały od 30 stycznia do 12 lutego. To dla dzieci i młodzieży szkolnej upragniony czas wypoczynku. Aby był on bezpieczny policjanci, jak co roku w tym okresie prowadzą w szkołach zajęcia edukacyjne na temat bezpiecznych zachowań.

Policjanci w szczególności apelują do młodszych dzieci i starają się im przekazać wiedzę w jaki sposób unikać zagrożeń, które mogą ich spotkać w czasie zimowych zabaw na śniegu czy lodzie. Aby uniknąć problemów w czasie nadchodzących wolnych dni apelujemy do wszystkich, a szczególnie tych najmłodszych o rozwagę podczas zabaw.

Pamiętajcie:

- pod żadnym pozorem nie wchodźcie na lód, szczególnie na rzekach i jeziorach!
- nie zjeżdżajcie na sankach i nartach w miejscach położonych w pobliżu dróg i ciągów pieszych!
- używajcie kasków podczas jazdy na nartach (na sankach też nie zaszkodzi)!
- dbajcie o prawidłowy ubiór, chroniący przed skutkami silnych mrozów!

Zimą można się narazić na niebezpieczeństwo nie tylko podczas zabawy, ale nawet podczas spaceru – zwróćcie uwagę na sople zwisające z dachów, które mogą się pojawić nad Waszymi głowami!!!

Niestety zbyt dużo wolnego czasu sprzyja też różnego rodzaju pomysłom na jego wypełnienie, nierzadko są to zachowania zgodne z obowiązującym prawem. Zwłaszcza młodzież sięga wtedy po to, co niedozwolone np. różnego rodzaju używki.

Stąd nasz apel do rodziców: otoczcie swoje dzieci właściwą opieką, aby uchronić je przed przykrymi następstwami wszelkich ryzykownych zachowań!

Policjanci natomiast obiecują, że w czasie zimowych wakacji będą czuwać nad bezpieczeństwem bawiących się dzieci i sprawdzać miejsca, w których młodzi ludzie mogą narazić się na niebezpieczeństwa. Będą także kontynuować działalność profilaktyczno-edukacyjną w miejscach zorganizowanego wypoczynku.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe