Trwa budowa nowej Komendy Powiatowej Policji w kujawsko-pomorskim [FOTO]

  • 05.03.2021, 12:37
  • KB
Trwa budowa nowej Komendy Powiatowej Policji w kujawsko-pomorskim [FOTO] KWP
Budowa nowej Komendy Powiatowej Policji w Rypinie już idzie pełną parą. Firma, która wygrała przetarg na realizację tej inwestycji to Przedsiębiorstwo Wielobranżowe EBUD-Przemysłówka Sp. z o.o. z Bydgoszczy. Budowa będzie kosztować ponad 23 mln złotych.

Nową Komendę Powiatową Policji w Rypinie zaprojektowano jako budynek 3-kondygnacyjny, murowany, z płaskim dachem, niepodpiwniczony. W kompleksie tym powstanie także parterowy budynek garażowo-warsztatowy z zapleczem kynologicznym. Ponadto w budynku zaprojektowano strzelnicę umożliwiającą doskonalenie techniki strzelania przez policjantów.

W budynku administracyjnym mieścić się będą pomieszczenia biurowe przeznaczone dla poszczególnych wydziałów, ale także zespół pomieszczeń przeznaczonych dla osób zatrzymanych, szatnie, sanitariaty oraz pomieszczenia socjalne.

W budynku parterowym podstawową grupę pomieszczeń stanowić będą pomieszczenia garażowe oraz warsztatowe, w tym myjnia dla samochodów osobowych, pomieszczenia techniczne takie jak: kotłownia i pomieszczenie agregatu oraz pomieszczenia zespołu kynologicznego przeznaczone dla przewodników policyjnych psów. Zbudowane zostaną także trzy kojce z wydzieloną częścią, gdzie spać będą czworonożni pomocnicy policjantów. 

Powierzchnia użytkowa budynku administracyjnego zajmować będzie ok. 2600 m2, natomiast garażowo- warsztatowego z zapleczem dla psów ok. 390 m2.

Obiekt wybudowany zostanie na działce przekazanej policji przez Gminę Miasta Rypin w roku 2014. Budowa nowej komendy możliwa jest dzięki środkom z budżetu policji, a koszt tej inwestycji to ponad 23 mln złotych, do których trzeba dodać koszty wyposażenia m. in. w meble, sprzęt informatyczny czy łączności.

W środę budowę wizytował Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Piotr Leciejewski oraz Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy ds. logistyki insp. Marcin Woźniak.

KB

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe