Piesi i kierowcy pod kontrolą drogówki z regionu

  • 24.02.2021, 11:52
  • KB
Piesi i kierowcy pod kontrolą drogówki z regionu KWP
Policjanci inowrocławskiej drogówki każdego dnia kontrolują ruch pieszych i kierujących. Czasem łamiącym przepisy wystarczy zwrócić uwagę, w innych przypadkach nie obejdzie się bez mandatu karnego.

W poniedziałek (22.01) m.in. ze względu na wcześniejsze zgłoszenie obywatela o pieszych nieposiadających elementów odblaskowych, policjanci patrolowali podinowrocławskie Jaksiczki. W trakcie służby ujawnili osobę, która jeszcze przed nastaniem świtu szła bez wymaganych o tej porze odblasków. W tym przypadku skończyło się na pouczeniu i wręczeniu przez policjantów kamizelki odblaskowej. Chwilę później, już po wschodzie słońca, ale w gęstej mgle, uwagę funkcjonariuszy zwróciła kobieta, która także nie miała na sobie odblasków. W tej sytuacji mundurowi zwrócili pieszej uwagę, że dla własnego bezpieczeństwa powinna takie elementy odblaskowe nosić. Żeby upewnić się, że kobieta będzie bezpieczniejsza na drodze, także ona otrzymała od policjantów ten niewielki, ale bardzo ważny upominek w postaci kamizelki odblaskowej.

Przy tej okazji, jako policjanci, chcemy przypomnieć, że słaba widoczność pieszych może w łatwy sposób doprowadzić do potrącenia ich przez samochód, a w tej „konfrontacji” pieszy jest bez szans. Dlatego tak ważne jest, abyśmy nosili elementy odblaskowe nie tylko po zmroku, ale zawsze gdy widoczność na drodze spada, a my nie idziemy chodnikiem. Uchroni to nas przed mandatem, ale przede wszystkim zmniejszy ryzyko wypadku, w którym będziemy poszkodowanymi.

Inną nieroztropnością wykazała się kierująca "osobówką" w Dąbrowie Biskupiej. Przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h, 53-latka pędziła ponad 100 km/h. Za popełnione wykroczenie otrzymała mandat karny w wysokości 400 zł i 10 punktów karnych i na trzy miesiące straciła prawo jazdy.

 

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe