Kolejni policjanci z kujawsko-pomorskiego oddali krew i osocze

  • 19.02.2021, 12:03
  • KB
Kolejni policjanci z kujawsko-pomorskiego oddali krew i osocze KWP
Policjanci z aleksandrowskiej komendy podzielili się najcenniejszym darem, oddając krew. Jeden z dzielnicowych, który przebył zakażenie COVID-19, po raz kolejny oddał osocze. Wszystko po to, aby wspomóc osoby nadal walczące z tą chorobą. Oddając krew i osocze możemy uratować komuś życie.

W ostatnim czasie krew jest wyjątkowo potrzebna. Z powodu epidemii COVID-19 w całym kraju dramatycznie spadła liczba krwiodawców. Wartość krwi doceniamy najczęściej w obliczu tragedii naszych bliskich lub gdy sami jej potrzebujemy.

Wśród policjantów aleksandrowskiej komendy są funkcjonariusze, którzy regularnie oddają krew. Tak było i tym razem, gdy policjanci stawili się do punktu krwiodawstwa, aby podzielić się z potrzebującymi tym, co najcenniejsze.

Jeden z dzielnicowych aleksandrowskiej komendy, w październiku pokonał koronawirusa. Policjant postanowił wspomóc innych w walce z tą niebezpieczną chorobą i już po raz drugi oddał osocze. Zawiera ono przeciwciała, które wspomaga leczenie ciężko chorych.

Zachęcamy wszystkich do tego, aby dołączyli do grona krwiodawców. Każda oddana jednostka krwi to szansa, aby uratować komuś życie.

asp. Marta Błachowicz

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe