Duży wyciąg podporowy na Stefanowym Stoku w Myślęcinku zostanie otwarty

  • 08.02.2021, 15:55
  • KB
Duży wyciąg podporowy na Stefanowym Stoku w Myślęcinku zostanie otwarty… Myślęcinek
W piątek (12 lutego) o godzinie 16.00 uruchomiony zostanie duży wyciąg podporowy na Stefanowym Stoku w Myślęcinku.

Działał będzie według następującego harmonogramu :

- poniedziałek-piątek w godz. 11- 21 (kasa 11-20)

- sobota, niedziela, święta w godz. 10-21 (kasa 10-20)

Ceny biletów pozostają takie same, jak w latach ubiegłych. Od poniedziałku do piątku do godz. 15 jeden wjazd kosztuje 2 zł, karnet na 10 wjazdów - 15 zł, karnet godzinny – 18 zł. W piątek od godz. 15, w weekendy i święta ceny przedstawiają się następująco: jeden wjazd – 2,50 zł, karnet na 10 wjazdów – 17 zł, karnet godzinny – 24 zł. Do dyspozycji są jeszcze karnety wielogodzinne, oferty specjalne i pakiety, a szczegóły znajdują się w zakładce na stronie www.myslecinek.pl. Przy stoku w godzinach działania kas otwarta będzie wypożyczalnia sprzętu narciarskiego zapewniająca dezynfekcję wyposażenia zgodnie z zasadami bezpieczeństwa w czasie pandemii. Jej cennik również znajduje się na stronie internetowej parku. W weekendy bezpośrednio pod stokiem funkcjonować będzie bar. Parking dla korzystających ze stoku ulokowany jest przy ulicy Konnej. Prosimy o dostosowanie się do wymogów wynikających z reżimu sanitarnego.

Przed nami weekend zakochanych. Będziemy go obchodzić z kocim mruczeniem w tle. Zapraszamy do zoo!

Pierwszą z propozycji jest kolejna już wędrówka z misją. W ferie można było poznać tajemniczego stwora - KarsiQuue, który zapanował nad światem. Ponanosił on w wielu miejscach odcienie szarości i czerni, gdyż nie lubi kolorów. Ograniczył spotkania, wprowadził dystans. Ludzie czują zniechęcenie, irytację, złość. KarsiQuue zakazał zdobywania wiedzy na tematy przyrodnicze. W ferie drużyny poszukiwały kolorowej skrzyni. Tym razem czeka inne zadanie.

W niedzielę 14 lutego z okazji zbliżającego się „Dnia kota”, który przypada 17 lutego, zapraszamy do poszukiwań pn. „Jakiego kota brakuje?”.

Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy zamieszkuje sześć gatunków kotowatych. Artysta malarz wykonał ich przepiękne obrazy, które umieszczono w „Kociej galerii”. Niestety, obraz jednego z gatunku kotowatych został skradziony przez KarsiQuue. Dlatego wyzwaniem jest spacerując po zoo:

znaleźć „Kocią galerię”,

odkryć, jakiego kota obraz został skradziony,

wrócić do kasy zoo, aby podać prawidłową odpowiedź.

Warto też przypomnieć, że KarsiQuue nie lubi dzielić się wiedzą, a misją bydgoskiego zoo jest między innymi szerzenie wiedzy przyrodniczej. Zatem drużyny, które wrócą do kasy z prawidłową odpowiedzią, otrzymają podziękowania w formie wiedzy przyrodniczej:

- siedem pierwszych drużyn otrzyma książkę i komplety edukacyjnych zakładek do książek,

- pozostałe drużyny zgarną komplety edukacyjnych zakładek do książek.

Druga walentynkowa propozycja również dotyczy zoo. Zakochanych zapraszamy do „Serduszkowego świata”, który 14 lutego powstanie w motylarni Akwarium Terrarium. W otoczeniu roślin i serduszek zakochani będą mogli zrobić sobie własnym sprzętem zdjęcie. Prosimy o dostosowanie się do zasad obowiązujących w czasie pandemii.

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe