CITY TRAIL: Wracają biegi indywidualne w dziesięciu miastach

  • 03.02.2021, 09:53
  • KB
CITY TRAIL: Wracają biegi indywidualne w dziesięciu miastach citytrail
Od 30 stycznia można ponownie sprawdzić formę na przełajowych trasach CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Organizatorzy postanowili wrócić do formuły zastępczej zawodów, która polega na oznaczeniu 10 tras, w 10 miastach i udostępnieniu ich biegaczom, aby mogli przebiec je samodzielnie. Zawieszone pozostają treningi grupowe.

30 stycznia organizatorzy CITY TRAIL pojawili się w Warszawie, 31 stycznia – w Lublinie i Szczecinie. Pozostałe miasta, w których wytyczono 5-kilometrowe trasy CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to: Poznań (trasa będzie oznaczona 13 lutego), Bydgoszcz i Łódź (trasy zostaną udostępnione 14 lutego), Katowice i Olsztyn (trasy będą przygotowane 20 lutego), Wrocław i Trójmiasto (trasy będą do dyspozycji biegaczy 21 lutego).

Poza oznaczeniem tras i udostępnieniem ich w godz. 8:00-11:00, organizatorzy przewidują zabezpieczenie medyczne oraz poczęstunek po ukończonym biegu. Będą także fotograficzne pamiątki, bowiem na każdym biegu pojawią się profesjonalni fotografowie. Nie będzie natomiast wspólnego startu oraz klasyfikacji – każdy chętny startuje indywidualnie.

Możliwość biegu na oznaczonej i zabezpieczonej trasie CITY TRAIL oraz skorzystanie z bufetu i zdjęć to koszt 9,90 zł. Zapisy trwają na www.citytrail.pl.

– Aktualne przepisy zakazują organizacji zawodów, jedyne co możemy zrobić to udostępnić naszą trasę na bieganie indywidualne. Nie jesteśmy w stanie zaplanować na sztywno kolejnych imprez, ale liczymy, że wiosną będziemy mogli zorganizować wydarzenia przełożone z jesieni. Mamy w planie 10 biegów – po jednym w każdej z naszych lokalizacji. Kolejne zawody to lipcowy CITY TRAIL onTour, na którego organizację bardzo liczymy. Rok 2020 był dla nas pasmem odwołanych imprez, więc jeśli chcemy myśleć o pozostaniu w branży – musimy być dobrej myśli i mimo niepewnej sytuacji związanej z pandemią - już teraz planować wiosenne oraz letnie biegi – mówi Piotr Książkiewicz, organizator CITY TRAIL.

CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to cykl 5-kilometrowych biegów przełajowych, który powstał w 2010 roku w Poznaniu, jako Grand Prix Poznania w Biegach Przełajowych. W 2012 roku impreza stała się ogólnopolską, a od 2013 roku formuła zakłada 60 biegów, w 10 miastach, w okresie od września do marca. Od początku zawodom dla dorosłych towarzyszą biegi dla dzieci i młodzieży, na dystansach od 300m do 2 km. W najlepszym sezonie 2016/2017 w biegach wzięło udział ponad 10 000 dorosłych i ponad 3200 dzieci, a łączna liczba osobostartów (suma wszystkich startów dorosłych i dzieci) przekroczyła 42 000.

Sponsorem Tytularnym imprezy jest Nationale-Nederlanden. Biegi odbywają się we współpracy z markami Salomon, Suunto, Sklep Biegacza, Good Food  oraz Science In Sport.

KB

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe