Luty na platformie VOD Teatru Polskiego w Bydgoszczy

  • 02.02.2021, 16:12
  • KB
Luty na platformie VOD Teatru Polskiego w Bydgoszczy Teatr Polski Bydgoszcz fot.: Natalia Kabanow
Dwa spektakle i premiera słuchowiska – to kolejne wydarzenia, które w lutym pojawią się na platformie VOD Teatru Polskiego w Bydgoszczy.

Lutowy repertuar na platformie VOD Teatru Polskiego w Bydgoszczy rozpoczną pokazy spektaklu „Mur” w reż. Justyny Sobczyk. Na opowieść o murze berlińskim, który podzielił część świata na pół, zapraszamy 5 i 6 lutego o godz.19.00. Każdego dnia nagranie spektaklu zostanie udostępnione na 24 godziny.

Spektakl Justyny Sobczyk (która wraz z Teatrem 21 została niedawno nagrodzona Paszportem Polityki), to propozycja doskonała także dla młodzieży. Warto przypomnieć, że w listopadzie spektakl został doceniony przez Jury Międzynarodowego Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK DZISIAJ. Od Młodzieżowego Jury spektakl otrzymał Wyróżnienie za przystępny dla młodzieży sposób opowiadania o murze berlińskim, różnicach kulturowych i zdrowiu psychicznym, natomiast od Jury Dorosłego otrzymał rekomendację do ATESTÓW. Świadectw wysokiej jakości artystycznych przyznawanych przez Polski Ośrodek ASSITEJ.

12 i 13 lutego na wirtualną scenę TPB powróci spektakl „Balladyna. Wojna wewnętrzna”  w reż. Justyny Łagowskiej. Bydgoska adaptacja dramatu Juliusza Słowackiego to współczesna reinterpretacja wydarzeń znad Gopła, która swoją muzyczną formą przykuwa uwagę nie tylko dorosłych, ale i młodzieży, co pozwala oglądać spektakl całą rodziną.  Nagranie spektaklu, zarówno 12 i 13 lutego, zostanie udostępnione o godz. 19.00 i będzie dostępne przez
24 godziny.

Luty na platformie www.vod.teatrpolski.pl zakończy premiera kolejnego słuchowiska z cyklu „Teatr w odsłuchu. Odzyskane przedstawienia”. 27 lutego o godz.19.00 udostępniona zostanie audialna wersja powieści Jana Potockiego „Rękopis znaleziony w Saragossie”. Słuchowisko, w którym wystąpi cały zespół aktorski Teatru Polskiego w Bydgoszczy wyreżyseruje Paweł Sztarbowski.

„Wirtualne bilety” na wydarzenia organizowane na platformie VOD Teatru Polskiego
w Bydgoszczy można zakupić po zalogowaniu się na www.vod.teatrpolski.pl. Założenie konta na VOD jest bezpłatne.

Bilet na pokaz spektaklu online: 20 zł

Dostęp do słuchowiska: 1 zł

Więcej informacji na temat spektakli oraz słuchowisk jest dostępne na stronie www.teatrpolski.pl.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe