Powstaje Bydgoskie Centrum Klasycznej Motoryzacji i Techniki

  • 27.01.2021, 15:56
  • KB
Powstaje Bydgoskie Centrum Klasycznej Motoryzacji i Techniki fot.: W.Woźniak
Muzeum Okręgowe oraz Stowarzyszenie Bydgoskie Klasyki nawiązało współpracę, w ramach której, na terenie Exploseum, zostanie zlokalizowana siedziba Stowarzyszenia, a zarazem Centrum Klasycznej Motoryzacji i Historii Techniki. List intencyjny w sprawie podpisano 27 stycznia br

Obu podmiotom zależy na powstaniu w Bydgoszczy miejsca, które będzie zrzeszać fanów klasycznej motoryzacji. Co nas łączy?

 

Stowarzyszenie Bydgoskie Klasyki to grupa entuzjastów z różnych środowisk motoryzacyjnych. Zainspirowani działaniami Poznańskich Klasyków Nocą tworzą cykliczne imprezy integrujące miłośników old i youngtimerów, niezależnie od marki czy modelu.

 

Dział Historii Techniki Muzeum Okręgowego, który reprezentuje Exploseum, gromadzi kolekcję obiektów pozyskanych z bydgoskich zakładów przemysłowych. Jako jedne
z pierwszych, których produkty wybrano na obiekty tworzące kolekcję wyłoniono, istotne dla bydgoszczan, zakłady Romet. Wciąż rozbudowywana kolekcja składa  się z rowerów oraz motorowerów produkowanych w zakładach, a także urządzeń i maszyn wykorzystywanych do ich produkcji. Efekty pracy można oglądać na cyklicznych wystawach oraz eventach.

 

Punkt wspólny do zamiłowanie do „klasyków”.

 

Obie strony w podpisanym liście intencyjnym deklarują najlepsze intencje współpracy oraz dołożenie wszelkich starań by Centrum Klasycznej Motoryzacji i Techniki powstało w Bydgoszczy, w jak najszybszym czasie.  Mamy nadzieję już wkrótce zaprosić na pierwsze działania, które odbędą się w nowym miejscu.

 

 

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe