GDDKiA: Ślisko na drogach; jazdę utrudnia padający śnieg i błoto pośniegowe

  • 27.01.2021, 09:01
  • KB
GDDKiA: Ślisko na drogach; jazdę utrudnia padający śnieg i błoto pośniegowe fot.: PAP
Ślisko na drogach na południu i w centrum Polski. Jazdę utrudnia padający śnieg, śnieg z deszczem i błoto pośniegowe – ostrzegła w środę Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Poinformowała, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne.

GDDKiA zaapelowała do kierowców w swoim porannym komunikacie o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. Jazdę utrudniają opady śniegu w województwach: podlaskim, świętokrzyskim, małopolskim, dolnośląskim, lubelskim, podkarpackim i mazowieckim.

Natomiast śnieg z deszczem pada w łódzkim, opolskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim,

Błoto pośniegowe i śliskość występuje na południu woj. śląskiego. W Małopolsce trudne warunki drogowe są na: dk 28 odc. Skomielna Biała – Limanowa, dk 47 odc. Chabówka – Nowy Targ. W Podlaskiem: dk 16 odc. Augustów – Ogrodniki, dk 8 odc. Mielniki – Budzisko.

Na Warmii i Mazurach i części Mazowsza kierujący pojazdami muszą szczególnie uważać na: dk 63 odc. Godlewo Wielkie – Siedlce, dk 62 odc. Frankopol – Węgrów, dk 19 odc. Mostów – Kózki, a Wielkopolsce na dk 24 odc. Pniewy – granica województwa.

GDDKiA przypomniała, że w środę spodziewane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, nad morzem oraz po południu na Dolnym Śląsku możliwe rozpogodzenia. Głównie w centrum i na wschodzie wystąpią opady śniegu, na Warmii i Mazurach oraz Podlasiu także o umiarkowanym natężeniu.

Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do około 5 cm w Karpatach, do 7 cmB na północnym wschodzie. Temperatura maksymalna od -2°C, -1°C na wschodzie do 2 st. C na zachodzie kraju, nad morzem miejscami 3 st. C; chłodniej na Podhalu, około -5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, głównie w pierwszej połowie dnia porywisty, z kierunków zachodnich, miejscami na wschodzie powodować może zamiecie śnieżne.

(PAP) wnk/ jann/

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe