XVII Wojewódzki Konkurs Historyczny "Zabytki naszego regionu". Zaprasza KPCK

  • 26.01.2021, 14:40
  • KB
XVII Wojewódzki Konkurs Historyczny "Zabytki naszego regionu". Zaprasza KPCK KPCK
Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza młodzież szkół ponadpodstawowych do udziału w wyjątkowym Konkursie z nagrodami.

Hasło tegorocznej edycji „Ze szkolnej ławy. Historia, pamiątki, wspomnienia” jest pretekstem do przygotowania pracy konkursowej dotyczącej szkoły w szerokim rozumieniu tego słowa. Praca ma dotyczyć jednego wybranego zagadnienia, jednego tematu zainspirowanemu budynkiem, zdarzeniem, osobą czy pamiątką. Proponujemy sięgnąć do najodleglejszych wspomnień członków rodziny np. dziadków, rodziców, aby z perspektywy najbliższych przybliżyć historię z dawnej szkoły. Inspiracją dla napisania pracy może być zdjęcie z rodzinnego albumu lub szkolne świadectwo.

Hasło „Ze szkolnej ławy” jest propozycją do ukazania materialnego i niematerialnego dziedzictwa związanego z oświatą. Szkoła jest skarbnicą historii i anegdot przekazywanych przez byłych i obecnych uczniów, nauczycieli, woźnych. Każdy budynek szkoły sprzed ponad wieku czy sprzed kilkudziesięciu lat kryje interesujące historie, które warto odkryć i opisać oraz sfotografować w pracy konkursowej.

Na Prace konkursowe czekamy do 23 kwietnia 2021 roku. Wystarczy je przysłać drogą elektroniczną na adres mailowy: [email protected] w tytule e-maila wpisując: „Zabytki naszego regionu 2021”. Praca musi składać się z: karty tytułowej, tekstu oraz fotografii. Wyniki konkursu ogłosimy 11 czerwca 2021 roku podczas finału w Salonie Hoffman KPCK w Bydgoszczy. Uwaga: Dla Laureatów przewidujemy nagrody finansowe i rzeczowe, a trzy najlepsze prace chcemy opublikować!

Udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu dostępnego na www.kpck.pl.

Konkurs objął patronatem Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty i Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków. Partnerem konkursu jest Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy.

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe