GDDKiA: Wszystkie drogi przejezdne; lokalnie występuje błoto pośniegowe, opady śniegu lub deszczu i mgła

  • 24.01.2021, 11:56
  • Źródło: PAP
GDDKiA: Wszystkie drogi przejezdne; lokalnie występuje błoto pośniegowe, opady śniegu lub deszczu i mgła fot.: PAP
Wszystkie drogi krajowe są przejezdne; na sieci dróg krajowych pracuje 278 pojazdów do zimowego utrzymania - poinformowała w niedzielę Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Poinformowano także o błocie pośniegowym, śliskich drogach, opadach śniegu lub deszczem oraz mgle.

Jak przekazała GDDKiA, błota pośniegowego i śliskich dróg należy się spodziewać na terenie województwa łódzkiego na dk 91 – Obwodnica Krośniewic, oraz zachodniopomorskiego na dk 20 odc. Złocieniec – granica województwa.

Z kolei opady śniegu, śniegu z deszczem występują w województwie zachodniopomorskim, dolnośląskim, śląskim, opolskim, lubuskim, wielkopolskim, łódzkim i warmińsko-mazurskim.

Natomiast opadów mżawki i deszczu należy się spodziewać na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, śląskiego, świętokrzyskiego, dolnośląskiego, podlaskiego, lubelskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, podkarpackiego oraz warmińsko-mazurskiego.

GDDKiA w swoim komunikacie ostrzega też przed mgłą, która występuje na Dolnym Śląsku oraz w województwie zachodniopomorskim.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad apeluje do kierowców o ostrożną jazdę, szczególnie w wymienionych wyżej rejonach.

(PAP) Autor: Bartłomiej Figaj bf/ je/

Źródło: PAP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe