Komediowy weekend z Teatrem Polskim w Bydgoszczy

  • 21.01.2021, 21:22
  • KB
Komediowy weekend z Teatrem Polskim w Bydgoszczy fot.: Monika Stolarska
23 i 24 stycznia zapraszamy na pokazy online spektaklu „Ptak” w reż. Magdy Drab. Spektakl oparty na prawie stuletniej komedii Jerzego Szaniawskiego będzie dostępny na www.vod.teatrpolski.pl przez dwa dni.

Styczeń na platformie VOD Teatru Polskiego w Bydgoszczy zakończą pokazy spektaklu „Ptak” w reż. Magdy Drab.  Bydgoska produkcja zostanie zaprezentowana na www.vod.teatrpolski.pl aż dwa razy – 23 i 24 stycznia o godz.19.00. Każdego dnia nagranie streamingu zostanie udostępnione publiczności na 24 godziny.

 

Spektakl, który swoją premierę miał w grudniu 2019 roku, to historia studenta, który przybywa do pewnego miasta i zapowiada widowisko z ptakiem w roli głównej.  Wielki złocisty ptak wzbudza wśród mieszkańców zainteresowanie, ale i obawy, bo może ptak, to wcale nie ptak…. Seria nieporozumień i zabawnych zdarzeń, która wyniknie z tej sytuacji, rozbawi publiczność w styczniowe wieczory.

 

Warto przypomnieć, że bydgoska produkcja, która zostanie zaprezentowana w najbliższy weekend na platformie VOD, została doceniona w 2020 roku przez Jury V edycji konkursu „Klasyka Żywa” na inscenizację dawnych dzieł literatury polskiej. Spektakl „Ptak”
w reż. Magdy Drab otrzymał Nagrodę Specjalną za interesującą próbę podjęcia inscenizacji tekstu z repertuaru Reduty, w związku z obchodami 100-lecia Reduty.

 

Aby uzyskać dostęp do spektaklu, wystarczy wejść na stronę www.vod.teatrpolski.pl
i założyć bezpłatne konto. Następnie należy wybrać konkretne wydarzenie i wykupić dostęp. Koszt „wirtualnego biletu” to 20 zł. Warto pamiętać, że wykupując dostęp (jeden bilet), spektakl można obejrzeć z rodziną czy przyjaciółmi.

 

Oglądaj i słuchaj – „Trędowata. Melodramat” nadal na VOD

 

Oprócz pokazów spektakli, na platformie VOD, można nadal bezpłatnie słuchać spektaklu „Trędowata. Melodramat” w formie audialnej. Słuchowisko w reż. Tomasza Cyza, które swoją premierę miało w grudniu,  rozpoczęło cykl „Teatr w odsłuchu. Odzyskane przedstawienia”, którego celem jest przywrócenie w nowej formie spektakli, które zeszły
z afisza TPB. Kolejne słuchowisko na platformie VOD pojawi się już w lutym. Wówczas swoją premierę będzie miał „Rękopis znaleziony w Saragossie” w reż. Pawła Sztarbowskiego, z udziałem całego zespołu aktorskiego TPB.

 

Więcej informacji na temat bieżących działań Teatru Polskiego w Bydgoszczy dostępne jest na stronie www.teatrpolski.pl oraz w mediach społecznościowych, gdzie na bieżąco informujemy o repertuarze online oraz nowych projektach TPB.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe