Łabędzie, które znaleziono martwe na terenie Powiatu Toruńskiego, były chore na ptasią grypę

  • 21.01.2021, 09:14
  • KB
Łabędzie, które znaleziono martwe na terenie Powiatu Toruńskiego, były chore na ptasią grypę fot. ilustracyjna
Informujemy, że trzy łabędzie, które znaleziono martwe na terenie Powiatu Toruńskiego, były chore na ptasią grypę.

To pierwszy w tym roku w województwie kujawsko-pomorskim przypadek ptasiej grypy wśród dzikiego ptactwa. W 2021 r. stwierdzono już trzy ogniska tej choroby wśród indyków i kur hodowlanych.

– Służby weterynaryjne natychmiast reagują na każdy sygnał. Podejmowane są działania, aby ograniczyć rozpowszechnianie się ptasiej grypy, w tym poprzez stosowanie środków bezpieczeństwa biologicznego. – Mówił Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz

Przypomnijmy, w przypadku stwierdzenia choroby wśród drobiu hodowlanego, wprowadzane są strefy zapowietrzenia oraz zagrożenia ptasią grypą.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe