Bydgoski Rower Aglomeracyjny 2021. Ogłoszono przetarg

  • 29.12.2020, 14:47
  • Źródło: ZDMiKP
Bydgoski Rower Aglomeracyjny 2021. Ogłoszono przetarg UM archiwum
Jak podaje ZDMiKP, ogłoszono przetarg na obsługę i utrzymanie Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego w 2021 roku. W związku z trudną z sytuacją epidemiologiczną i obserwowanym długotrwałym spadkiem liczby wypożyczeni, w przyszłym sezonie rowerowym będzie funkcjonował w naszym mieście system pomostowy.

Umowa na świadczenie usługi będzie obowiązywała tylko przez rok 2021 i opierać się będzie na istniejącym, obecnie użytkowanym zapleczu rowerowym oraz istniejących stacjach.

Proponowane rozwiązanie wydaje się obecnie optymalnym w sytuacji epidemiologicznej, spadającej liczby wypożyczeń oraz trudnej sytuacji tej branży w innych miastach Polski. Przepisy dotyczące postępowań przetargowych, uniemożliwiają zlecenie usługi w 2021 roku dotychczasowemu  operatorowi. Konieczne jest więc wyłonienie operatora w drodze przetargu.

W ciągu ostatnich pięciu lat, Bydgoszczanie wypożyczyli miejskie rowery dwa miliony razy i przejechali setki tysięcy kilometrów. 31 października skończyła się dotychczasowa umowa na system Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego (BRA). 

Pomimo coraz większej liczby dróg rowerowych w mieście, kolejnych stacji rowerowych i coraz lepszej jakości świadczonych usług, system BRA tak jak inne tego typu systemy w kraju, tracił kolejnych użytkowników.

Więcej TUTAJ.

Źródło: ZDMiKP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Antytarcze
Antytarcze 02.01.2021, 00:16
Może tracił użytkowników dlatego, że w 8 na10 przypadków tych rowerów nie dało się wypożyczyć a jeśli już się dało to ledwo można na tym było jechać?

Pozostałe