Osiem medali w Brazylijskim Jiu Jitsu

  • 07.12.2020, 11:46
  • KB
Osiem medali w Brazylijskim Jiu Jitsu Zawody "Winter Open"
W sobotę, 5 grudnia rozegrano w Luboniu k.Poznania ostatnie w tym roku zawody z cyklu Pucharu Polski - "Winter Open".

Zawody rozgrywano w formule Gi /w kimonie/ i No Gi /bez tradycyjnego kimona/ i  zgromadziły one na starcie ponad 800 zawodniczek i zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych.

Bardzo dobrze wypadli zawodnicy XYZ Copacabana Bydgoszcz zdobywając łącznie 8 medali: Olaf Stemski - 2 razy złoto, Ksenia Stemska - srebro i brąz, Nikola Nowicka - złoto i srebro, Sonia Ratajska  - brąz, Piotr Zając - brąz wszyscy w najmłodszej kategorii wiekowej oraz : Kamil Hercer - złoto, Łukasz Chełmowski - srebro i judoka Ernest Pujszo - medal brązowy - w kategorii dorosłych.

O parę zdań poprosiliśmy akademickiego trenera judo -  Ryszarda Pujszo:

- Gratuluję zawodnikom i trenerowi Tazbirowi medali, cieszą mnie sukcesy najmłodszych adeptów Jiu Jitsu gdyż to oni są przyszłością.

Ciekawostką jest fakt, że brat zastąpił brata gdyż Artur Pujszo przygotowuje sie do Pucharu Świata w Sambo w Moskwie, a jego brat Ernest wywalczył w Luboniu brązowy medal. Ernest mógł zajść dużo wyżej rzucając czysto na plecy przeciwnika w ostatniej sekundzie walki - akcji jednak nie zaliczono.

Osobiście cieszy mnie wygrana Kamila Hercera, który przecież też stawiał pierwsze kroki właśnie w Judo. Myślę, że XYZ Copacabana rozwija sie pomyślnie we wszystkich kierunkach sportów walki.

Redakcja składa serdeczne gratulacje wszystkim młodym zawodnikom i życzy dalszych sukcesów. 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Robert
Robert 12.12.2020, 09:19
judo teraz pozamykane została tylko Gwiazda lub XYZ
Beck
Beck 10.12.2020, 09:51
Kamil a w judo też dajesz>
Mert
Mert 08.12.2020, 08:27
Tak dalej trzymać.
Kasia
Kasia 07.12.2020, 20:52
Brawo !!!

Pozostałe