Spotkanie online z Robertem Makłowiczem. Zaprasza bydgoska biblioteka

  • 02.12.2020, 09:25
  • KB
Spotkanie online z Robertem Makłowiczem. Zaprasza bydgoska biblioteka "Dalmacja. Książka kucharska"
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na spotkanie online z Robertem Makłowiczem – najbardziej znanym i popularnym polskim krytykiem kulinarnym, dziennikarzem, pisarzem, podróżnikiem.

W latach 1993-2004 był publicystą „Gazety Wyborczej”. Współpracował z tygodnikami „Wprost”, „Newsweek Polska”, „Przekrój”. W latach 1998-2008 był w TVP gospodarzem cyklu reportaży pt. „Podróże kulinarne Roberta Makłowicza”, a 2008-2017 prowadził program „Makłowicz w podróży”.

 

W marcu 2020 uruchomił autorski kanał w serwisie You Tube, na którym publikowane są filmy o tematyce kulinarnej i historycznej.

 

Autor książek, m.in. „C.K. Kuchnia”, „Listy pieczętowane sosem, czyli gdzie karmią najlepiej w Polsce” (wspólnie z P. Bikontem), „Zjeść Kraków. Przewodnik subiektywny” (wspólnie z S. Mancewiczem), „Dialogi języka z podniebieniem” (wspólnie z P. Bikontem), „Podróże kulinarne Roberta Makłowicza. Smak Węgier”, „Fuzja Smaków. Podróże kulinarne Roberta Makłowicza”, „Cafe Museum”, „Dalmacja. Książka kucharska”.

 

Spotkanie organizowane w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Wojewódzka i Miejska Bibliotek Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

 

9.12.2020 r. /środa/ godz. 18.00

Spotkanie online – facebook.com/wimbp.bydgoszcz.

 

 

 

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe