Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama

MZ: 10 139 nowych zakażeń koronawirusem, najmniej od 21 października; zmarło 540 osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o potwierdzeniu koronawirusa u kolejnych 10 139 osób. Zmarło 540 chorych. Do ogólnej liczby zachorowań dodano ok. 22 tys. przypadków, które nie zostały wcześniej zaraportowane.
  • Źródło: PAP
MZ: 10 139 nowych zakażeń koronawirusem, najmniej od 21 października; zmarło 540 osób

Autor: fot. ilustracyjna

Do tej pory o największej liczbie wykrytych przypadków SARS-CoV-2 poinformowano 7 listopada – było ich 27 875. W poniedziałek stwierdzono 15 002 zachorowania, a w niedzielę – 18 467.

Według najnowszych danych najwięcej nowych zakażeń zanotowano na Mazowszu – 1166.

Kolejne przypadki wykryto w województwach: dolnośląskim (1035), pomorskim (979), śląskim (945), lubelskim (670), wielkopolskim (630), łódzkim (563), podkarpackim (540), kujawsko-pomorskim (521), opolskim (512), małopolskim (486), warmińsko-mazurskim (473), zachodniopomorskim (457), świętokrzyskim (359), podlaskim (309) i w lubuskim (267).

Resort podał, że pozostałe 227 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.

Z powodu COVID-19 zmarło 55 osób, a z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami – 485 chorych. Łącznie to 540 ofiar śmiertelnych.

Najwyższą liczbę zgonów podano w czwartek – zmarło wówczas 637 osób.

Ministerstwo Zdrowia przekazało również, że do ogólnej liczby zachorowań dodano ok. 22 tys. przypadków, które nie zostały wcześniej podane. Powodem były m.in. opóźnienia w przekazywaniu wyników do inspekcji sanitarnej przez laboratoria testujące w kierunku SARS-CoV-2, różne źródła pozyskiwania danych i braki kadrowe spowodowane kwarantanną i izolacją pracowników.

Po skorygowaniu danych od początku epidemii potwierdzono zakażenie u 909 066 osób. 14 314 chorych zmarło.

(PAP)

Autor: Karolina Mózgowiec

kmz/ joz/


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

pochmurnie

Temperatura: 19°C Miasto: Bydgoszcz

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 13 km/h

STARY RYNEK

ReklamaCertyfikat SSL od 9 zł/rok!
ReklamaBydgoszcz na YouTube - Oficjalnie!
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: NiewolnikTreść komentarza: Szkoda, że nikt nie napisze, że klienci Enea są zmuszani do uczestnictwa w tym, pod groźbą wstrzymania dostaw energii elektrycznej...Data dodania komentarza: 12.07.2025, 21:08Źródło komentarza: Ponad 5000 uczestników i ostatnia szansa na start w Enea Bydgoszcz TriathlonAutor komentarza: A.O.Treść komentarza: Wspaniałe zdjęcia, kupię przy pierwszej okazjiData dodania komentarza: 22.06.2025, 21:31Źródło komentarza: Album Justyny Szelągowskiej ze zdjęciami wodnej Bydgoszczy już w księgarniachAutor komentarza: AnatomTreść komentarza: Wynik mało szokujący uwzględniając fakt, iż sam profesor Szpinda był przewodniczącym Jury części praktycznej konkursu. Odpowiedzi uczestników z innych uczelni były zerowane za np. postawienie przecinka przed określeniem strony struktury. Nie będę komentował doniesień o podyktowaniu struktur studentom chwilę przed rozpoczęciem konkursu. Skandale są dla profesora Szpindy nieobce.Data dodania komentarza: 29.05.2025, 15:52Źródło komentarza: Rektor Politechniki Bydgoskiej uhonorował zwycięzców Scapula Aurea 2025Autor komentarza: KrzysiekTreść komentarza: Super, chciałem zobaczyć ringa na żywo - mam nadzieje, że mają.Data dodania komentarza: 26.05.2025, 13:47Źródło komentarza: Wyspa Samsung Brandstore w Bydgoszczy otwarta!Autor komentarza: ala987Treść komentarza: świetny artykuł :)Data dodania komentarza: 26.05.2025, 12:29Źródło komentarza: Spotkanie z Wiktorem Przyjemskim w bydgoskim centrum handlowymAutor komentarza: MamaTreść komentarza: Mam nadzieję, że parking nie będzie płatny i klientów przyciągnie z Arkad, gdzie nowe zasady zniechęcają do korzystania.Data dodania komentarza: 14.05.2025, 19:30Źródło komentarza: Wystartowała budowa największego parku handlowego w Bydgoszczy
Reklama
NAPISZ DO NAS

Jeśli masz interesujący temat, który możemy poruszyć lub byłeś(aś) świadkiem ważnego zdarzenia - napisz do nas.

Reklama