Spektakl "Mur" z Teatru Polskiego w Bydgoszczy wyróżniony

  • 20.11.2020, 09:12
  • KB
Spektakl "Mur" z Teatru Polskiego w Bydgoszczy wyróżniony KB archiwum
Bydgoski spektakl „Mur” w reżyserii Justyny Sobczyk wyróżniony przez Jury Młodzieżowe 24. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK DZISIAJ. Spektakl został także doceniony przez Jury Dorosłe Festiwalu.

W związku z obecną sytuacją epidemiologiczną  Festiwal KORCZAK DZISIAJ w całości odbywał się w Internecie. Bydgoska produkcja w ramach Festiwalu została zaprezentowana widzom 16 listopada (poniedziałek) o godz. 11.00.

 

19 listopada ogłoszono werdykt tegorocznej edycji Festiwalu.

 

Wyróżnienie dla bydgoskiej produkcji przyznało Jury Młodzieżowe Festiwalu KORCZAK DZISIAJ, które obradowało w składzie: Kasia Kroszka, Bianka Rucińska, Natalia Wanot, Tymon Voss.  W uzasadnieniu czytamy:

 

"WYRÓŻNIENIE dla spektaklu ”Mur” w reżyserii Justyny Sobczyk z Teatru Polskiego im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy, który w przystępny dla młodzieży sposób opowiada o Murze Berlińskim, różnicach kulturowych i zdrowiu psychicznym oraz przyciąga uwagę niestandardową scenografią".

 

Spektakl w wykonaniu aktorów bydgoskiej sceny został doceniony także przez Jury Dorosłe Festiwalu w składzie: Michał Centkowski, Aneta Kyzioł, Joanna Rogacka - bydgoska produkcja otrzymała rekomendację do ATESTÓW. Świadectw wysokiej jakości artystycznej przyznawanych przez Polski Ośrodek ASSITEJ.

 

Warto przypomnieć, że spektakl „Mur” w reżyserii Justyny Sobczyk to próba refleksji nad procesami odnalezionymi w prywatnych historiach ludzi, którzy bezpośrednio lub pośrednio dotknęli muru berlińskiego. Sztuka, której premiera odbyła się w listopadzie 2019 roku powstała na podstawie książki „Mur. 12 kawałków o Berlinie” pod redakcją Agnieszki Wójcińskiej, a w tekście zostały wykorzystane improwizacje aktorów i aktorek.

 

Pełen werdykt i wyniki  znajdziecie Państwo tutaj – link.

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe