Nowa wielka Papugarnia w Bydgoszczy

  • 04.01.2017, 14:08
  • KB
Nowa wielka Papugarnia w Bydgoszczy Materiały prasowe
Największa w Polsce Papugarnia została otwarta w Bydgoszczy.

Bydgoska Papugarnia została zlokalizowana  przy ul. Grunwaldzkiej 227. Wielka  powierzchnia czterystu metrów składa z części pierwszej gdzie goście zobaczyć mogą gatunki mniejszych ptaków, w tym kanarki i gołąbki diamentowe. W drugiej znajdują się papugi duże i małe, w większości wspaniałe i rzadkie gatunki. Trzecia sala to pomieszczenie przeznaczone do organizacji imprez np. urodzin.

Bydgoska Papugarnia jest największym tego typu miejscem w Polsce i Europie. Oprócz bydgoskiej enklawy papug, egzotyczne ptaki można oglądać jeszcze w bliźniaczych, mniejszych obiektach w Gdańsku i Stargardzie Szczecińskim.

W budynku papugi i egzotyczne ptaki poruszają się po pomieszczeniach swobodnie, można je pogłaskać i nakarmić karmą kupioną przy wejściu do Papugarni. Nad wszystkim czuwają opiekunowie zwierząt i pracownicy, którzy opowiadają zwiedzającym ciekawostki z życia ptaków. Przestrzeń w budynku została zaaranżowana w taki sposób, aby ptaki czuły się komfortowo, nie braknie gałęzi, drążków, drabinek i roślin.

 

 

 

 

KB

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe