Święto Niepodległej w Muzeum Okręgowym

  • 09.11.2020, 14:59
  • KB
Święto Niepodległej w Muzeum Okręgowym fot. ilustracyjna
W dniu obchodów Narodowego Święta Niepodległości - 11 listopada - zapraszamy do wspólnego świętowania z Muzeum. Poprzez szereg zastanowimy się jak rozumiemy pojęcia: ojczyzna, patriotyzm, jednostka, wspólnota czy twórczość.

Zapraszamy zwiedzających na wystawę online „O tym, jak Bydgoszcz stała się wolna” , która powstała z okazji przypadającej w 2020 r. 100. rocznicy powrotu Bydgoszczy do Polski. Przybliży ona losy naszego miasta w okresie od przełomu XIX i XX w., aż do stycznia 1920 r. Szczególny nacisk został położony na prezentację Bydgoszczy: w czasie I wojny światowej, powstania wielkopolskiego i odzyskania przez miasto niepodległości. Premiera odbędzie się 11 listopada na stronie internetowej muzeum.

Tego dnia na kanałach społecznościowych czekać będą tematyczne niespodzianki. Specjalnie dla rodzin przygotowaliśmy propozycję z cyklu #DIYmuzeum - „Nasze wspólne barwy”,  opowiadającą o naszej historii i symbolach narodowych. Zapraszamy na wirtualne przygotowywanie ozdób i dekoracji patriotycznych oraz do uzupełniania komiksu patriotycznego „Kto ty jesteś?”.

11 listopada przypada także wspomnienie św. Marcina z Tours. Z tym świętem wiązało się wiele ciekawych zwyczajów oraz tradycji m.in. kulinarnych. Zapraszamy do obejrzenia  filmu z cyklu #MOBon pt. „Dzień świętego Marcina – patrona Bydgoszczy”, który nawiąże do tego, jak współcześnie świętujemy ten dzień w Bydgoszczy. 

W związku z drugą falą pandemii i podjęciem kroków mających na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19, Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego zdecydował o czasowym zamknięciu od 7 do 29 listopada 2020 r. dla publiczności instytucji kultury.

Informujemy, iż wszystkie oddziały naszego muzeum będą niedostępne dla zwiedzających. Zapraszamy do śledzenia nas w mediach społecznościowych i korzystania z oferty online, którą będziemy na bieżąco aktualizować. Szukajcie nas na  #zMOBwDOMu.

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe