Mieszkaniec regionu porzucił chorego królika w lesie

  • 19.10.2020, 21:03
  • KB
Mieszkaniec regionu porzucił chorego królika w lesie KWP
Gdy właściciel królika dowiedział się, że jego zwierzę jest nieuleczalnie chore porzucił je w lesie. Znalazł je przechodzień i powiadomił policjantów. Szybko udało się ustalić, do kogo królik należy. Właściciel usłyszał zarzut z ustawy o ochronie zwierząt.

Będący w sobotę na grzybach mężczyzna zobaczył w lesie karton. Okazało się, że ktoś porzucił tam królika. Zdziwiony grzybiarz zawiadomił policjantów.

Nie widział sprawcy, ale funkcjonariuszom szybko udało się ustalić, kto był właścicielem zwierzęcia.
Jak się okazało, dorosły okaz olbrzyma belgijskiego właściciel porzucił w lesie po tym, jak dowiedział się, że zwierzę jest nieuleczalnie chore.

23-letni mieszkaniec gminy Wielgie usłyszał zarzut znęcania się nad chorym królikiem poprzez porzucenie zwierzęcia w lesie. Zgodnie z artykułem 35 ustawy o ochronie zwierząt grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

 

KB

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Bydgoski Portal Internetowy Bydgoszcz.COM, którego właścicielem jest firma MPI.PL z siedzibą w Bydgoszczy, ul. Stary Rynek 5 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe